Het diafragma is niet alleen belangrijk voor je scherpte/diepte maar ook voor de hoeveelheid licht die op de sensor valt. Bij weinig licht gebruik je ook een grote lensopening. Anders wordt je foto veel te donker. Het diafragma is niet alleen afhankelijk van het bepalen van het aantal licht op je foto. De driehoek die heel belangrijk is zijn je Diafragma, Sluitertijd en iso waarde. Deze driehoek speelt samen de belangrijkste rol voor het maken van de foto.
Ga voor al ook eens spelen met je ev waarde + ga eens in de min.
Je kan vaak in stapjes van 1/3 stops corrigeren...... -1 -2/3 -1/3 0 + 1/3 +2/3 +1
De "nul" is de juiste belichting.... de - is onderbelichten (eigenlijk minder licht toelaten als de camera heeft gemeten)
en de + is overbelichten.... dus meer licht........
Gebruik je je flits intern ga met de waarde in je menu spelen.
Platflitsen gebeurt alleen als je de flits het licht laat maken. Laat de omgeving het licht maken, en laat je flitsertje dat tikje bijgeven,
om net dat puntlichtje in de ogen te hebben, en om die donkere delen van je foto net iets lichter te maken.
Ook met een 18-105mm is dit goed te doen heb je een statief en klap je spiegel op stel eventueel scherp op live view.
En hou je histogram in de gaten ,och het is leuk om zo bezig te zijn toch
Ben zelf zo ook bezig geweest hoe meer je het doet en knipt en kijkt wat je gedaan hebt in je exif dan zie je wat je zelf kan verbeteren en veranderen aan je instellingen met je camera en objectief en flits en licht wat er is .
Geduld en bezig blijven .

ben je mooi weer een paar uurtjes zoet.
Je zou ook eens kunnen kijken naar een 50mm 1.8 is een heerlijk objectief voor zo iets en redelijk in budget die volgens mij niet mag ontbreken in je tas.
http://www.camerashop.nl/product/24984/ ... f-1-8.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.camerashop.nl/product/133084 ... -1-8g.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dan vang je twee vliegen in een klap met diafragma ring en een omkeer ring br2a ben je al een stapje op weg naar macro zonder dat je en dure lens nodig hebt om mee te beginnen.
topic
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 35&t=34679" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 32&t=39560" onclick="window.open(this.href);return false;
tip
http://www.digitalefotografietips.nl/ba ... diafragma/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nationalgeographic.nl/fotogr ... rchidee-91" onclick="window.open(this.href);return false;
flits
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 30&t=15214" onclick="window.open(this.href);return false;
lees de tip van ale
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 51&t=21060" onclick="window.open(this.href);return false;