door: henkm
Adres of GPS coördinaten:
Van Helomaweg 14,
7971 PX Havelte
GPS coördinaten: 52.78505, 6.22448
Hoe kom je er:
Auto: A32 Meppel-Leeuwaren, afslag 4 (Havelte/Diever), N371 richting Havelte. Na ca. 4 km met de bocht mee naar links, de brug over. Dit is de van Helomaweg. Volg de borden naar de parkeerplaats aan de rechterzijde van de weg.
Openbaar vervoer: station Steenwijk, bus 48 richting Havelte, halte van Helomaweg nr. 7.
Wat is er te doen:
Openingstijden van 9:00 tot 17:00 uur (in de wintermaanden tot ca. 16:00 uur)
Entreeprijs: 6 euro
Zie website voor meer informatie.
Iedere dag vliegen honderden vlinders uit diverse werelddelen op zoek naar nectar in de speciaal hiervoor aangeplante bloemen. Dit alles bij een warm en vochtig klimaat. Daarnaast is er veel te zien, te lezen, te beleven van en over vlinders in de uitgebreide educatiewand. Een insectarium is in aanbouw.
Specifieke tips
Neem je macrolens en je statief mee.
Vlinders fotograferen is een geduldige zaak. Juist bij zonnig weer zijn vlinders actief, dus zullen ze ook snel van bloem naar bloem vliegen. Is het echter somber of bewolkt weer, zitten de vlinders veel meer stil, en zijn ze gemakkelijker te fotograferen. Met name in de vroege ochtend zitten vlinders veelal met de vleugels gespreid. Dit doen ze om op te warmen. Juist dat biedt een goede gelegenheid om ze met gespreide vleugels te fotograferen. Als vlinders opgewarmd zijn, kan het zijn dat, wanneer ze gaan zitten, ze juist hun vleugels toe vouwen, en daarmee hun kleurrijke binnenkant van de vleugels niet laten zien.
Op ca. 1 km afstand bevinden zich ook 2 hunebedden en vlakbij het vlinderparadijs bevindt zich ook een schaapskooi.
Interessante links:
http://www.vlinderparadijs.nl
http://www.deholtingerschaapskudde.nl
Foto's
1.

2.

3.

4.
