Bericht
door paul73 » wo mar 05 2014 11:24 am
eelco schreef:Ik was ook meer bezig met de techniek dan de compositie.
De compositie bepalen behoort ook tot de techniek van fotograferen
Ik vind vooral de aanslag op de paaltjes en de kleuren erg mooi. Groen, grijs, bruin, echte Noordzee kleuren.
Je geeft aan dat je gebruik hebt gemaakt van een grijsverloopfilter. Weet je dat zeker? Het lijkt eerder op een grijsfilter zonder verloop.
Dat de foto a-symmetrisch is, vind ik persoonlijk niet storend. In dit geval misschien juist wel beter dan symmetrisch. Wel zou ik denk ik voor een ander camera standpunt hebben gekozen. Die is nu vrij laag waardoor de paaltjes veel groter lijken dan ze waarschijnlijk in werkelijkheid waren. Ook vind ik de gekozen brandpuntsafstand te groot. De foto wordt nu een beetje in elkaar gedrukt waardoor er geen ruimte meer zichtbaar is tussen de paaltjes. Persoonlijk zou ik het mooier hebben gevonden als die ruimte tussen de paaltjes wel zichtbaar zou zijn. Vooral de bewegingsonscherpte van het water komt dan heel mooi uit als het water tegen de paaltjes slaat. Verder hadden de paaltjes iets scherper gemogen. Is best lastig want door het grijsfilter deed je autofocus het waarschijnlijk niet meer. Het is dan een beetje klungelen. Er staat een harde wind. Je wil niet dat je statief te veel weg zakt in het zachte strandzand en ook moet je ervoor waken dat je apparatuur niet (te) nat wordt. Het handmatig scherpstellen wordt dan vaak even snel gedaan en dat is jammer. Het is belangrijk dit zorgvuldig te doen. Juist de scherpte op de paaltjes en de bewegingsonscherpte van het water zorgen voor een contrast wat een dergelijke foto aantrekkelijk maakt.
photopaul.weebly.com
D700 met Nikon 24-70 f2.8, Nikon 70-200 f2.8 VR2, Nikon 24 AI-S f2.8, Nikon 50 f1.4D, Nikon 105 f2.8 VR, SB 800, filters van B+W, Manfrotto statief, diverse studio apparatuur