Matglas

Discussies over fotografie met de D40, D40x, D50, D60, D3x00 serie en D5x00 serie
Willem65
Forumlid
Forumlid
Berichten: 119
Lid geworden op: ma aug 08 2011 1:12 pm

Re: Matglas

Bericht door Willem65 » do mei 23 2013 2:07 pm

Ik zou het niet in mijn hoofd halen om zelf een matglas te vervangen en al helemaal niet als je niet 100% zeker weet of daarna alles nog wel werkt zoals het zou moeten. Er hoeft maar en kleinigheidje fout te gaan of je zit met een (dure?) reparatie.
Ik wens je veel succes met het wisselen en hoor natuurlijk graag hoe het gegaan is.
D800/D7000/MB-D11//AF-S 17-55 f2.8GDX/AF-S 35mm f1.8G/AF-S 50mm f1.4G/AF-S 70-200 f2.8 G VRII/AF-S10-24 f3.5-4.5 G DX/AF-S 24-70 f2.8G/SB-910/SB-700/nog de nodige accesoires

CaptainHook

Re: Matglas

Bericht door CaptainHook » do mei 23 2013 2:47 pm

Ach, als het niet bevalt, zet je gewoon weer het originele matglas terug. Dat gaat net zo makkelijk.

Sensor reinigen is delicater werk hoor... :wink:

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Matglas

Bericht door J.Hoes » do mei 23 2013 2:59 pm

Toen ik in m'n D300 matglas wisselde, was de grootste stap om eraan te beginnen. KatzEye leverde een speciaal gereedschapje mee om het matglas los te kunnen maken. De handeling bleek uiteindelijk een fluitje van een cent.
Ik had speciaal latex handschoentjes gekocht bij de Gamma, maar ik had na het wisselen pas in de gaten dat die gepoederd waren. :shock:
Gelukkig zat er geen poeder in de camera, wel erop.

Groet Hans.

Gebruikersavatar
Jerengina
Forumlid
Forumlid
Berichten: 96
Lid geworden op: do okt 18 2012 10:02 pm
Locatie: Brunssum
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Matglas

Bericht door Jerengina » di jun 17 2014 11:56 am

Zijn er gebruikers die na het vervangen van het matglas de lichtmeting hebben aangepast?

Ik denk er over om mijn matglas te vervangen omdat ik moeilijk kan zien of het beeld in mf scherp is. De handeling uitvoeren lijkt mij niet zo moeilijk. Wel zie ik op tegen afwijkende waarden bij spot- en centrummeting.

Jeroen

Gebruikersavatar
gijs sandberg
Clublid
Clublid
Berichten: 6994
Lid geworden op: zo dec 05 2004 9:53 am
Locatie: Zuid Holland
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Matglas

Bericht door gijs sandberg » di jun 17 2014 12:00 pm

Beste Jeroen,
Het is niet slim om een verse vraag aan een oud onderwerp te hangen.
Veel hangt af van het type kamera en matglas.
Bij sommige combinaites is correctie nodig, soms afhankelijk van de gebtruikte lens.
Als ik tussen de regels lees, ben je wellicht beter geholpen met een oculair-correctieglaasje.
re: zelf doen:
Ook dat is afhankelijk van de kamera, velen beweren dat ze het zelf kunnen.
Mijn stelling is eenvoudig: als het Nikon handboek het niet toelicht: laat het dan over aan de specialisten in Beverwijk.
Groeten, Gijs
Overigens ben ik van mening dat G-lenzen verboden moeten worden. (vrij naar Cato de oudere)

Gebruikersavatar
ArendV
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2463
Lid geworden op: do jan 08 2009 2:17 pm
Locatie: Omgeving Breda
Contacteer:

Re: Matglas

Bericht door ArendV » di jun 17 2014 2:48 pm

Ik heb zelf een KatzEye in mijn D300 gemonteerd.
Niet zo moeilijk, de grootste uitdaging is om dit schoon te doen zonder dat er stofjes of haartjes meekomen.
Wel is het zo dat spotmeting nu onbruikbaar is op mijn D300, KatzEye waarschuwt hier ook voor.
Wel een reden voor mij om nog geen KatzEye in mijn D7100 te monteren die een zeer consistente lichtmeting heeft (matrix, centrum en spot), beter dan mijn D300.
Groeten - Arend / flickr
"Basically in Photography there are just two controls, one is where you stand and one is when you push the button" - David Hurn

Gebruikersavatar
joebat
Forumlid
Forumlid
Berichten: 328
Lid geworden op: ma aug 08 2011 9:54 am
Locatie: Leuven
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Matglas

Bericht door joebat » di jun 17 2014 4:07 pm

Jerengina,

Na wikken en wegen heb ik toch besloten om het matglas niet te vervangen. Ik ben beginnen oefenen met het manueel focussen en zelfs met mijn bakske lukt dat vrij aardig (zal bij een zoeker van FF of d7xxx natuurlijk makkelijker gaan). Er zijn natuurlijk missers, maar die had ik "in de vorige eeuw" toen alles manueel was ook en nu zijn er ondanks de af-s nog momenten dat je foto's niet scherp bevindt.

Als je de handleiding ziet is het vervangen op zich zeker niet moeilijk. Wat de beperkingen achteraf zijn, zal je pas ontdekken als het glas geplaatst is, wat er ook allemaal verteld of te vinden is op diverse forums en de beschrijving van het matglas.

Met zelf meer MF toe te passen en mede door de hulp van "het groene bolleke", wat helpt maar je zeker niet voor 100% mag op vertrouwen, heb ik terug het gevoel dat ik de body in combinatie met de verschillende lenzen "beter heb leren kennen" , niet alleen over de focus, maar ik neem meer de tijd en niet alleen "kadreren en afdrukken" (dit niet letterlijk nemen :oops:

J.
Nikon D3200 met 18-105, AF-S 50 1.8, AF-S 35 1.8, Samyang 14 2.8 UMC, Pentor 500 f/8, Metz AF 50-1, voorzetlens Canon 250D,

Gebruikersavatar
Jerengina
Forumlid
Forumlid
Berichten: 96
Lid geworden op: do okt 18 2012 10:02 pm
Locatie: Brunssum
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Matglas

Bericht door Jerengina » vr jun 20 2014 12:12 pm

Merci voor de reacties!

Ik laat alles maar bij wat het nu is. De boel omgooien kan altijd wel.
Nu heb ik op MF ongeveer 50% kans om de foto scherp te maken.
Misschien meer een kwestie van meer oefenen? ;)

Plaats reactie

Terug naar “D40(x), D50, D60, D3x00, D5x00”