Cropfunctie D7200 vs convertor

Discussies over fotografie met de D70, D70s, D80, D90, en D7x00 serie. Nikon's semi-pro lijn met een DX-formaat sensor.
Gebruikersavatar
ATOR
Clublid
Clublid
Berichten: 2850
Lid geworden op: zo jul 11 2010 2:38 pm
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door ATOR » di mei 12 2015 2:07 pm

De crop functie wordt vaak gezien, en ook gemarketed, als iets magisch waardoor je meer telebereik krijgt, digitale zoom, een snellere camera, een grotere (fysieke) buffer. Crop is de absolute nummer één veroorzaker van misverstanden op cameragebied :D

Ik wilde even overdreven duidelijk benadrukken dat er niets magisch beter of groter wordt maar dat het enige wat er gebeurt is dat de fotofiles kleiner gecropped worden, de rand van je foto's wordt eraf geknipt, voordat ze in de camera verwerkt worden. Kleinere files kunnen sneller verwerkt worden en nemen minder plaats in op de fysieke buffer en de geheugenkaart. Het belangrijkste: de crop functie verandert helemaal niets aan het bereik van je objectieven.

Gebruikersavatar
Faiz
Forumlid
Forumlid
Berichten: 933
Lid geworden op: wo apr 17 2013 8:10 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door Faiz » di mei 12 2015 2:39 pm

In de 1.3dx mode van de D7100/7200 ga je van 24mpx naar 16mpx. Gewoon achteraf in de nabewerking gaan croppen.

ach 8 mpx minder in1.3 dx crop, schrijft iets sneller weg in burst mode, kan handig zijn als je snelle actie wilt vastleggen. Keerzijde: Kwaliteit is ongeveer 8mpx lager. Als het niet nodig is, gewoon zorgen dat de kadering goed is, zodat je achteraf zo min mogelijk hoeft weg te snijden.
Laatst gewijzigd door Faiz op wo mei 13 2015 9:05 am, 1 keer totaal gewijzigd.

Vincent
Clublid
Clublid
Berichten: 4525
Lid geworden op: vr nov 21 2008 9:29 am
Locatie: Ellecom
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door Vincent » di mei 12 2015 2:58 pm

Dat is zonder nadenken 8mpx per RAW bestand teveel je archief in!

Het wordt een leuk topic zo, als iedereen alleen maar wat roept zonder onderbouwing of reactie op andere inhoudelijke posts...! cropmode is zeker niet voor iedereen, maar zomaar roepen dat achteraf croppen hetzelfde is, dan sla je toch wel heel gemakkelijk een paar stappen over in het proces...

Het belangrijkste is wat ATOR zegt, dat je weet wat cropmode is, wat het doet, en vooral wat het niet is en wat het niet doet. Maar zodra je goed geinformeerd bent dan kun je voor jezelf bepalen of het in jouw geval wel of niet waardevol is. Dat kun je niet zomaar voor iedereen bepalen met de opmerking als:
Faiz schreef:Gewoon achteraf in de nabewerking gaan croppen.
Fin.

Gebruikersavatar
ReneG
Clublid
Clublid
Berichten: 5268
Lid geworden op: di sep 30 2008 4:24 pm
Locatie: Veldhoven
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door ReneG » di mei 12 2015 3:05 pm

ATOR schreef:De crop functie wordt vaak gezien, en ook gemarketed, als iets magisch waardoor je meer telebereik krijgt, digitale zoom, een snellere camera, een grotere (fysieke) buffer. Crop is de absolute nummer één veroorzaker van misverstanden op cameragebied :D
Ik snap het, maar in development termen is er een onderscheid tussen de functionele capaciteit van een buffer en de technische capaciteit. De functionele capaciteit veranderd op basis van soort/hoeveelheid data die wordt opgeslagen. Dat is dan weer een misverstand op een ander vakgebied. ;)
Spul waarmee je foto's maakt...

Gebruikersavatar
ATOR
Clublid
Clublid
Berichten: 2850
Lid geworden op: zo jul 11 2010 2:38 pm
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door ATOR » di mei 12 2015 3:33 pm

Ik begrijp waar jij het over hebt, ik wil alleen het sexy turbo boost imago van crop strippen van alle 'sneller, langer en groter' woorden en het terugbrengen naar het beter passende 'kleiner' woord :P


Geef toe dat een camera met een fenomenale 2x functie, die je telebereik verdubbeld, je camera sneller maakt, de buffer groter maakt, de capaciteit van je geheugen kaart vergroot, je harde schijfcapaciteit groter maakt en je computer tot wel 4x sneller maakt waardoor je veel meer tijd kunt doorbrengen met je familie en vrienden en je eindelijk het maximale uit je leven kunt halen :clap: Veel beter klinkt dan een camera functie die het randje van je foto's afknipt :eh:

Gebruikersavatar
Ralph
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1083
Lid geworden op: wo nov 12 2008 8:17 pm
Locatie: Overijssel
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door Ralph » do mei 14 2015 10:03 pm

Als je de cropfunctie dan gebruikt van de camera, kan dit dan ook in RAW of dan alleen maar in JPG?

Gebruikersavatar
Jur
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2675
Lid geworden op: di aug 22 2006 12:05 pm
Locatie: Haren Gn
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Cropfunctie D7200 vs convertor

Bericht door Jur » vr mei 15 2015 9:01 am

@Dutchy
Crop-functie werkt zowel met RAW- als JPEG-bestanden.
Jur

Plaats reactie

Terug naar “D70(s), D80, D90, D7x00”