Goed een week geleden gingen we naar de Oostvaardersplassen. Veel paarden gezien en veel herten, maar nog niks van de bronst. Wel een paar visarenden, heel ver weg.
Deze week was het even ook goed weer dus wij naar de Hoge Veluwe om onze jaarkaart nog eens goed te benutten (na jaren 'begunstiger' te zijn geweest voor een vrienden/burentarief wordt het tarief voor volgend jaar met meer dan 100% verhoogd; iedereen die zijn tarieven zo verhoogt, verliest onze klandizie; jammer maar helaas; er is hier genoeg gratis natuur van de gemeente en andere organisaties en we blijven ook lid van Natuurmonumenten, Geldersch Landschap en Kasteelen en donateur van SBB).
Aan het slot van ons bezoek zijn we nog even naar de 'Wildbaan' gegaan. Nou kennen wij het begrip 'bear jam' (een file auto's omdat ergens een beer te zien is) maar dit sloeg alles. Een soort van IKEA parkeerplaats op zaterdag.
Toch een plaatsje kunnen vinden om het spektakel op de voederplaats te zien. Alhoewel de afstand fiks is. Ik gebruikte een af-s 300/4 D met een TC17 dus samen een 500/6,7. Wat ik hier niet kan laten zien maar waar we wel veel plezier van hadden is een Nikon Lens Scope Converter. Deze maakt van de 300 mm een 30x telescoop en dat is echt geweldig. Uiteraard wel een statief nodig.
Het is gezellig op het weitje. Het plaatshert laat duidelijk van zich horen.
_HK13875_bewerkt-1 by
Henk Kohsiek, on Flickr
De hindes liggen er gemakkelijk bij.
_HK13856_bewerkt-1 by
Henk Kohsiek, on Flickr
Ja en hier is het allemaal om begonnen:
Bronst2020kopie2kopie by
Henk Kohsiek, on Flickr
(dit is een still uit een 4K video)
Het licht was moeizaam en zoals gezegd is de afstand ook best groot. Alle bovenstaande is grosso modo een 100 % crop bewerkt met Nik Collection in PS Elements. De still uit de video komt uit PS Premiere Elements en ook nabewerkt in PSE.