Nikon Z9 met studioflitsers

Discussies over fotografie met het spiegelloze camerasysteem Z5, Z6(II), Z7(II),Z8 & Z9
Plaats reactie
Vincent23861
Clublid
Clublid
Berichten: 7
Lid geworden op: di dec 21 2021 5:10 pm
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Nikon Z9 met studioflitsers

Bericht door Vincent23861 » ma mar 20 2023 7:37 pm

Ik ben van de week voor het eerst aan de slag geweest met mijn Nikon Z9 in combinatie met studioflitsers. De ruimte werd allen maar verlicht door de instelllampen van de flitsers om het effect van het flitslicht goed te kunnen beoordelen.
Camera natuurlijk op M, met sluitertijd op 1/125 sec en ISO op 100. Ik wist al dat mijn diafragma F11 moest zijn, maar wat schetst mijn verbazing? Het zoekerbeeld en op het scherm was zo donker dat er niet scherp te stellen was. Bij diafragma op F2.8 natuurlijk niets aan de hand en een helder zoekerbeeld. De oorzaak is duidelijk het zoekerbeeld wordt helder als de belichting goed in ingesteld op d e verlichting van de veel zwakkere instellampen. Zou dit betekenen dat ik elke keer eerst moet scherpstellen op open diafragma en daarna voor de opname het juiste diafragma moet instellen voor de opname (F11). Lijkt me niet erg prettig voor portretfotografie want dan mis je het moment. Weet iemand misschien een oplossing.

Vincent

Gebruikersavatar
Snowdog
Forumlid
Forumlid
Berichten: 160
Lid geworden op: vr jan 11 2013 10:35 pm
Locatie: Limburg
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Nikon Z9 met studioflitsers

Bericht door Snowdog » ma mar 20 2023 8:35 pm

Een stukje uit de handleiding .
Hiermee zou het moeten lukken .
De instelverlichting kan worden uitgeschakeld door [ OFF ] te selecteren voor persoonlijke instelling e5 [ Modelflits ]. Studio stroboscoopverlichting Om de kleur en helderheid van het beeld door de lens aan te passen zodat opnamen gemakkelijker te kadreren zijn, selecteert u [ Aanpassen voor beter zicht ] voor Persoonlijke instelling d9

Gr Ron

Vincent
Clublid
Clublid
Berichten: 4525
Lid geworden op: vr nov 21 2008 9:29 am
Locatie: Ellecom
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Nikon Z9 met studioflitsers

Bericht door Vincent » ma mar 20 2023 8:48 pm

Menu -> d9 Weegavestand (foto Lb) -> Effecten van instellingen tonen -> Alleen als flitser niet wordt gebruikt
Fin.

Vincent23861
Clublid
Clublid
Berichten: 7
Lid geworden op: di dec 21 2021 5:10 pm
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Nikon Z9 met studioflitsers

Bericht door Vincent23861 » di mar 21 2023 8:45 am

Bedankt. Ik ga de tips uitproberen

Gebruikersavatar
keenoncoolstuff
Clublid
Clublid
Berichten: 765
Lid geworden op: di nov 10 2009 1:38 am
Locatie: Kerkrade
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Nikon Z9 met studioflitsers

Bericht door keenoncoolstuff » ma jun 26 2023 10:41 pm

Installeer de nieuwste firmware (v4.0) en dan kun je met custom setting d10 kiezen voor "adjust for ease of viewing". Dit is nu losgekoppeld van het wel of niet gebruiken van een flitser of trigger.

Met vriendelijke groet,
Rob
All of life’s problems can be solved with two things: duct tape and WD40.
If it moves and it shouldn’t, you need duct tape. If it doesn’t move and it should, you need WD40.

flickr

LeonaHarvey
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1
Lid geworden op: di jun 27 2023 12:07 pm
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Nikon Z9 met studioflitsers

Bericht door LeonaHarvey » di jun 27 2023 12:12 pm

Dit komt waarschijnlijk doordat de instellampen van de flitsers veel zwakker zijn dan het uiteindelijke flitslicht.
Het autobedrijfsimulatorspel Car For Sale Simulator Download APK is veilig en gratis beschikbaar op de Getmodnow-website, zodat u het met een gerust hart kunt ervaren.

Plaats reactie

Terug naar “Z5, Z6(II), Z7(II),Z8 & Z9”