Maar wel met verrassingen
Na eerdere bezoeken aan IJsland zowel in de zomer als de winter ook dit jaar er op uit getrokken. Vorige keer helaas geen noorderlicht maar wel een heleboel sneeuw. Tot onze verrassing was het dit jaar volledig anders, wederom geen noorderlicht maar wel 10-12 graden en totaal geen sneeuw.
Dus deze keer een trip naar de oost fjorden, gewoon weg 1 volgen met als meest oostelijk Djupivogur om vandaar uit te zien waar we konden komen.
Grofweg kun je de toeristen verdelen in twee groepen, zij die in Reykjavik blijven en vandaar uit trips maken, en zij die via weg 1 het eiland rondreizen. En daar kwam de volgende verrassing, vooral de eerste groep was enorm, er wonen veel Chinezen in China maar dat ze allemaal naar IJsland komen valt op, het was in het zuid westen ontzettend druk.
En daar zit het nadeel voor de mensen die komen om te fotograferen, de bekend plaatsen zoals de Golden Circle, de bekende watervallen en de ijsberg meren worden overspoeld door toeristen, zelf in de winter. Grote betaalde parkeer plaatsen, grote restaurants en winkels bepalen het beeld waarna je in colonne naar je waterval kan.
Maar er is hoop
Langs weg 1 zijn na wat zoeken toch nog steeds mooie plekken te vinden om te fotograferen met wat opvalt dat na Fjallsarlon het veel stiller wordt. Misschien in Vik nog wat toeristen maar daarna wordt het steeds stiller als je meer oostelijk komt, in Djupivogur waren we de enige hotelgasten.
Na wat zoeken en informeren ter plaatse heb ik wat suggesties voor wie via weg 1 naar het oosten gaat om een aantal mooie, stille watervallen te bezoeken.

Ik heb voor het reisbureau een ervarings artikel geschreven dat misschien ook voor IJsland gangers van dit forum wat toevoegt
https://d2w1s6o7rqhcfl.cloudfront.net/6 ... 360883.pdf
IJsland blijft mooi
RVK