Doordrukken en tegenhouden in Capture NX2

Discussies over fotobewerking en archivering
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Jur
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2675
Lid geworden op: di aug 22 2006 12:05 pm
Locatie: Haren Gn
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Doordrukken en tegenhouden in Capture NX2

Bericht door Jur » za jul 12 2008 2:17 pm

Capture NX2 beschikt over een aantal krachtige tools om het beeldcontrast geheel of lokaal te beïnvloeden; Niveau's & curves, D-lighting, LCH editor, Zwart/Wit sturingspunten en natuurlijk de befaamde Kleursturingspunten. Naar aanleiding van de discussie in een ander draadje over doordrukken en tegenhouden met curves, wil ik eens laten zien hoe dat ook met NX(2) kan.

De voorbeeldfoto heeft duidelijk te maken met een zeer groot contrast, waardoor de doortekening in zowel de lucht als in de donkere gedeeltes op de voorgrond onvoldoende uit de verf komt.

Afbeelding

Voor het doordrukken van de lucht maken we een Nieuwe stap en kiezen Kleur, LCH, Algemene lichtheid. Schuif vervolgens het grijze driehoekje van de middentonen naar rechts tot de waarde in het uitvoervenster ongeveer 0,50 is (zie afbeelding). Dit wordt onze doordrukinstelling. Klik vervolgens op het plus-teken van het Selectiepenseel en stel de hardheid van het penseel in op 0% en de dekking op een waarde tussen 25 en 35%. Pas vervolgens de grootte van het penseel naar behoefte aan (in onderstaand voorbeeld is dat 600 px). Je kunt nu met het penseel over de lucht schilderen tot het gewenste effect is bereikt.

Afbeelding

Voor het tegenhouden van de donkere voorgrond maken we weer een Nieuwe stap en kiezen Kleur, LCH, Algemene lichtheid. Schuif vervolgens het grijze driehoekje van de middentonen naar links tot de waarde in het uitvoervenster ongeveer 2,00 bedraagt. Dit wordt nu onze tegenhoudinstelling. Zorg ervoor dat het Selectiepenseel nog steeds is geactiveerd en pas desgewenst de penseelgrootte en dekking aan. We gaan nu weer over de donkere delen "schilderen" totdat deze naar onze smaak voldoende zijn opgehelderd.

Afbeelding

Zonodig kun je bovenstaande handelingen herhalen met andere instellingen v.w.b. de dekking en penseelgrootte.
Jur

Sietse Vliegen

Bericht door Sietse Vliegen » zo jul 13 2008 12:07 am

Goede uitleg, bedankt. Ik begin CNX2 steeds beter te vinden.

MennoA

Bericht door MennoA » zo jul 13 2008 12:17 am

Hey, duidelijke uitleg, dank je

Hopelijk volgen er meer van dit soort handige tips en truuks

Gebruikersavatar
TonHos
Forumlid
Forumlid
Berichten: 70
Lid geworden op: wo mar 26 2008 6:27 pm
Locatie: Oosterleek
Contacteer:

Bericht door TonHos » zo jul 13 2008 12:07 pm

Jur,
Bedankt voor de duidelijke uitleg, groetend Ton.
D300, AF-S 16-85 VR, 18-200 VR, SB-800, Manfrotto 055XPROB met 486RC2 + Mono
Lid NCN

Gebruikersavatar
Edith
Clublid
Clublid
Berichten: 117
Lid geworden op: vr apr 11 2008 9:56 pm
Locatie: Apeldoorn
Contacteer:

Bericht door Edith » zo jul 13 2008 12:25 pm

Dag Jur,

Heel erg bedankt...
Misschien een idee dat je meer van dit soort kleine lesjes over CNX2 op het forum zet?
Heb het e-book van Odell maar dit voegt toch ook weer wat toe!

Edith

Plaats reactie

Terug naar “Fotobewerking en archivering”