

Mijn strandportret is gemaakt met een Nikon D200 en een SB-800 op statief. Voor de flitser, die rechts van mij staat, heb ik een licht doorlatende paraplu geplaatst. Deze belichting lukt alleen als er geen zon is.
Ik heb eerst een flitsmeting gedaan en kwam uit op F/5.6. Om de lucht aan de donkere kant te houden paste daar een sluitertijd bij van 1/250. Had wellicht nog wel een stopje korter gekunt.
Lensje is een Tokina 12-24 op 19mm. Laag standpunt om de horizon laag te houden. Lens wel recht houden. Dus niet omhoog richten anders krijg je vertekeningen net als bij gebouwen de neigen om te vallen.
Meer weten over Rineke? Op NOVA was een een reportage te zien over deze inmiddels wereldberoemde fotografe.
http://www.novatv.nl/index.cfm?LN=nl&RE ... io.details
het meisje in het oranje badpak heb ik als hou-vast foto gebruikt.
Groet,
Johan.