Kalibreren beeldscherm

Discussies over fotobewerking en archivering
Plaats reactie
e.biemold

Kalibreren beeldscherm

Bericht door e.biemold » di jan 02 2007 12:51 pm

De afgelopen dagen heb ik het internet afgezocht naar informatie over de mogelijkheden om je beeldscherm te kalibreren middels een colorimeter en bijbehorende software.

Twee merken die ik vaak tegenkwam en die ook producten bieden tegen een voor mij redelijke prijs (< € 200) zijn Color Vision en X-rite.

Van het merk Color Vision kun je voor rond de € 180 de Color Vision SPYDER 2 SUITE kopen die als ik het goed begrepen heb ook nog de mogelijkheid biedt om een printer te kalibreren.

Van het merk X-rite kun je voor ongeveer hetzelfde bedrag de X-rite Monaco Optix XR kopen.

Mijn vraag is of er hier ook mensen zijn de ervaringen hebben met één van beide producten en of het ook bevalt. Van wat ik er van kan vinden op internet wordt de laatstgenoemde over het algemeen iets beter bevonden.

Ik wil vooral mijn 20 inch iiyama TFT scherm gaan kalibreren.

Rogier

Bericht door Rogier » di jan 02 2007 2:16 pm

De Monaco XR schijnt inderdaad beter te zijn dan de Spyder2. Zelf heb ik via eBay voor €50,- een Pantone Huey gekocht. Bovengenoemde zijn waarschijnlijk nog iets nauwkeuriger, maar voor de prijs ben ik zeer tevreden over de prestaties van de Huey.

IcePhant

Bericht door IcePhant » di jan 02 2007 9:24 pm

Ik heb er zelf geen ervaring mee, maar bij Kamera-Express hebben ze een specialist rondlopen die je ook telefonisch vragen kan stellen. Misschien wordt je daar wijzer?

Groet

Henk

e.biemold

Bericht door e.biemold » vr jan 05 2007 4:59 pm

Heb vandaag de X-rite Monaco Optix XR gekocht en inmiddels geinstalleerd. Installatie verliep probleemloos. Mijn beeldscherm is inmiddels gekalibreerd en het verschil is te zien.

ThunderNet

Bericht door ThunderNet » vr jan 05 2007 6:28 pm

Veel van deze calibratie tools zijn echter niet gebruiken met 2 monitoren. Let hier op tijdens aanschaf!

e.biemold

Bericht door e.biemold » vr jan 05 2007 10:35 pm

ThunderNet schreef:Veel van deze calibratie tools zijn echter niet gebruiken met 2 monitoren. Let hier op tijdens aanschaf!
Hier heb je gelijk in. Wil je op één PC twee monitoren gebruiken en ook beide kalibreren dan ben je pro versie nodig van x-rite. Dit is overigens alleen een software kwestie. Volgens mij kun je de software later altijd upgraden na de pro versie (na betaling uiteraard).

Gebruikersavatar
Onno
Clublid
Clublid
Berichten: 3265
Lid geworden op: zo nov 14 2004 6:04 pm
Locatie: Houten
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door Onno » wo jan 10 2007 1:16 am

een work-around is wellicht om de schermen 1-voor-1 aan te sluiten bij het calibreren en daarna beide aansluiten en de gegenereerde profielen selecteren?

D70-shooter

Bericht door D70-shooter » wo jan 10 2007 7:45 am

Misschien een beetje off-topic, maar gebruiken jullie een widescreen tft?
Zo ja bevalt dat qua fotobewerking?

e.biemold

Bericht door e.biemold » wo jan 10 2007 9:00 am

Ik gebruik een scherm met een resolutie van 1600x1200. Dit is dus geen widescreen.

dragon2

Bericht door dragon2 » wo jan 10 2007 9:17 am

D70-shooter schreef:Misschien een beetje off-topic, maar gebruiken jullie een widescreen tft?
Zo ja bevalt dat qua fotobewerking?
Mijn laptop heeft een widescreen, en m'n pc's 2e monitor is ook widescreen. Bevalt me helemaal prima. Moet zeggen dat het voor videobewerking duidelijk handiger is dan voor fotobewerking, maar ook photoshop gaat lekker als je 2 foto's naast elkaar kwijt kan. Ik wil niet meer zonder widescreen :wink:

Gebruikersavatar
The-Boss
Clublid
Clublid
Berichten: 1383
Lid geworden op: zo jun 11 2006 8:33 pm
Locatie: Hoogvliet
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door The-Boss » wo jan 10 2007 9:42 am

onno schreef:een work-around is wellicht om de schermen 1-voor-1 aan te sluiten bij het calibreren en daarna beide aansluiten en de gegenereerde profielen selecteren?
Volgens mij kan je onder windows maar een profiel kiezen. !!!!
Pierre 8-)

Nikon D300 | MBD10 | SB600 | DR6 | MC-36 | DI-GPS Pro | Nikkor 18-70 mm F/3.5-4.5G | 50 mm F/1.8D | 80-200 mm F/2.8D AF | Sigma 150 mm F/2.8 Macro |
Nikon Coolpix P330 | Samsung NX300M

http://www.pjgboone.nl , http://www.pboone.nl

Plaats reactie

Terug naar “Fotobewerking en archivering”