Kabel GP 1 te lang??

Discussies over al het andere dat je bij fotografie nodig hebt. Denk aan tassen, filters, etc.
Plaats reactie
Jan en Yuul
Clublid
Clublid
Berichten: 564
Lid geworden op: do mei 29 2008 8:35 pm
Locatie: Beverwijk
Foto's bewerken toestaan: Nee

Kabel GP 1 te lang??

Bericht door Jan en Yuul » za sep 26 2009 5:27 pm

Vlak voor onze vakantie kregen wij de GP 1 unit binnen. Het apparatje zelf kan je op twee plaatsen bevestigen, op de flitsschoen, of op een meegeleverd hulpstukje, dat aan de camerariem bevestigd kan worden. Wij kozen voor het eerste. Vervolgens verbind je het met de 10-pins connector via een bijgeleverde kabel. Deze is echter zo lang, dat er een grote lus ontstaat, waar je makkelijk mee in de knoop komt, of ergens achter blijft haken. Dat is tijden de vakantie blijkbaar ook gebeurd, want bij de aansluiting met de GPS unit zijn de binnenste draadjes al te zien .... De unit werkt gelukkig nog wel. Zijn er onder jullie met deze zelfde ervaring? Hebben jullie gekozen voor bevestiging aan de camerariem? Zijn er kortere kabels verkrijgbaar?

Wij zien jullie reacties met belangstelling tegemoet.

Yuul en Jan
Z9, Z7, Z6, D850, D7200 (Yuul), D810, D800E, D700 (Jan), divers glaswerk en een SB-800

Gebruikersavatar
gijs sandberg
Clublid
Clublid
Berichten: 6965
Lid geworden op: zo dec 05 2004 9:53 am
Locatie: Zuid Holland
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Kabel GP 1 te lang??

Bericht door gijs sandberg » za sep 26 2009 6:42 pm

Beste J en Y,
Gelet op de vemelde woonplaats zou ik niet bang zijn.
Als je de hond uitlaat op de Wijkermeerweg, loop dan even binnen (bij Nikon Service) of men de kabel in kan korten of verstevigen.
Wellicht hebben de dames en heren reserve kabeltjes in voorraad.
Ik heb meer kritiek gelezen op de kabels bij de GP-1 unit.

Groeten, Gijs
Overigens ben ik van mening dat G-lenzen verboden moeten worden. (vrij naar Cato de oudere)

Peter-Delft

Re: Kabel GP 1 te lang??

Bericht door Peter-Delft » za sep 26 2009 9:50 pm

Hallo Yuul en Jan,

Enige tijd geleden heb ik ook een GP1 unit aangeschaft. Mijn ervaring met de GP1 komt overeen met jouw mening hierover. Vond ook het
kabeltje veel te lang en niet prettig werken. Diverse keren ook blijven haken met de kabel. Heb hem weer reeds verkocht.

groeten Peter

Mark Verheijen

Re: Kabel GP 1 te lang??

Bericht door Mark Verheijen » za sep 26 2009 9:55 pm

Ik heb om die reden de di GPS Pro aangeschaft. Heeft een kabel van precies de juiste lengte. Helaas ook nadelen: kwa bouw ziet het er wat gammel uit en hij past net niet goed genoeg in de hot shoe. Zit een beetje te los.

GdP

Re: Kabel GP 1 te lang??

Bericht door GdP » zo sep 27 2009 12:14 am

:shock: Ik denk dat ik toch maar even wacht op een GP-2. Dan gebruik ik mijn Coolpix P6000 maar om de lokatie vast te stellen.

Jan en Yuul
Clublid
Clublid
Berichten: 564
Lid geworden op: do mei 29 2008 8:35 pm
Locatie: Beverwijk
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Kabel GP 1 te lang??

Bericht door Jan en Yuul » zo sep 27 2009 12:00 pm

Dank voor jullie reacties. Als we weer eens (zonder hond !!) op de wijkermeerweg zijn, zullen we het probleem voorleggen en jullie laten weten hoe het is afgelopen.

Groet,
Yuul en Jan
Z9, Z7, Z6, D850, D7200 (Yuul), D810, D800E, D700 (Jan), divers glaswerk en een SB-800

AlwinSitton

Re: Kabel GP 1 te lang??

Bericht door AlwinSitton » zo sep 27 2009 6:48 pm

Hier hetzelfde probleem, er ontstaat inderdaad een soort lus. Gelukkig heb ik daar nog geen problemen mee gehad. Ik gebruik overigens de 10 pin 'Y' splitter, in combinatie met de MC-36. Dus met het kabeltje heb ik nu niet zo heel veel meer mee te maken.

Plaats reactie

Terug naar “Overige fotoapparatuur”