Scherptebeleving

Discussies over fotobewerking en archivering
Plaats reactie
Isflicka

Scherptebeleving

Bericht door Isflicka » vr okt 16 2009 3:59 pm

Vorige week was ik een opdracht aan het nabewerken (zowel met NX2 als CS4) en toen viel mij op dat mijn NEF-bestanden niet lekker scherp waren. Wanneer ik met de zoomfunctie maximaal inzoom was het scherpstelpunt juist ragscherp. Als ik vervolgens een (onscherpe) NEF converteer naar jpg dan blijft het totale plaatje ragscherp. Ik heb dit nog niet eerder gezien dus ik vraag mij af of er meer mensen zijn die dit fenomeen kennen.

Groet,

Hulda

Gebruikersavatar
gijs sandberg
Clublid
Clublid
Berichten: 6990
Lid geworden op: zo dec 05 2004 9:53 am
Locatie: Zuid Holland
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Scherptebeleving

Bericht door gijs sandberg » vr okt 16 2009 4:43 pm

Beste Hulda,
Heb je CNX de tijd gegeven om het beeld correct op te bouwen?
Afhankelijk van de versie kan er een driehoekje of de melding Updatig in beeld staan.
Bij een grote NEF kan het even duren voordat het beeld optimaal in beeld staat.
Tip: probeer niet meer dan 1 NEF tegelijk open te houden.
Groeten, GIjs
Overigens ben ik van mening dat G-lenzen verboden moeten worden. (vrij naar Cato de oudere)

Gebruikersavatar
Frank B
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1556
Lid geworden op: zo jan 20 2008 10:13 pm
Locatie: Groningen
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Scherptebeleving

Bericht door Frank B » zo okt 18 2009 5:26 pm

Hoi Hulda,

ik werk veelal in cs3 en ik denk dat het in cs4 niet anders is: met het zoomen (vergrootglas) heb je bovenin 3 keuzen om je foto op het scherm te bekijken; in venster, afdrukgrootte en werkelijke pixels. Als ik wil weten of mijn foto echt scherp is klik ik altijd direct op 'werkelijke pixels'. Wanneer ik 'in venster' klik kan een foto nog wel eens onscherp overkomen. Waar dit aan ligt weet ik niet precies (schermresolutie?)

In NX2 duurt het mij allemaal veel te lang v.w.b. zoomen, ja zelfs vastlopers gehad! Tip bij nx2, klik in menu view direct naar view at 100%. Dit gaat meestal nog redelijk snel en je kunt bij 100% ook het beste verscherptechnieken toepassen.

Plaats reactie

Terug naar “Fotobewerking en archivering”