Bruidsfotografie, een introductie

Wanneer u vragen heeft over foto's dan wel het fotograferen zelf, of wanneer u juist tips daarover heeft, dan kunt u deze hier kwijt.
Gebruikersavatar
a90
Forumlid
Forumlid
Berichten: 4883
Lid geworden op: di nov 07 2006 10:20 pm
Locatie: Nieuw Vennep
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bruidsfotografie, een introductie

Bericht door a90 » do feb 15 2007 9:42 pm

Onderstaande is een uiteenzetting van een bruidsreportage en de ervaring die ik daarmee heb opgedaan. Sommige informatie zal voor jullie niet relevant zijn en andere zaken blijven waarschijnlijk te veel onderbelicht. Voel je vrij om te vragen, ik zal zo goed mogelijk antwoord proberen te geven. Mocht iemand nog tips of extra zaken hebben, plaats ze dan ajb. dan maken we dit topic zo volledig mogelijk zodat een ieder die dit te doen staat er wat van kan leren. :)

Mijn ervaringen zijn puur gebaseerd op het werken met een digitale camera. Met filmcamera’s heb ik geen ervaring. (sorry Gerrit) :wink:

Ik zal proberen te beschrijven hoe de voorbereiding was en wat me gedurende de dag is opgevallen. De voorbereiding die ik heb getroffen bestond uit een aantal zaken Ik zal ze hieronder opsommen.

In eerste instantie heb ik me (veel) verdiept door het lezen van internet forums om informatie en tips op te doen. Er is erg veel te vinden, inclusief reportages. Leer ervan je kunt het goed gebruiken.

Daarnaast heb ik nog wat extra spulletjes gekocht. Het belangrijkste was het aankopen van wat extra cf kaartjes die me de dag door hebben geholpen. Daarnaast het aankopen van een externe flitser die is in te stellen qua flitssterkte en een omnibounce kapje. Ook heb ik voor de gelegenheid een expodisk gekocht om de juiste witbalans in te kunnen stellen. (daar heb je niet veel aan als je deze functie niet op je camera hebt).

Verder heb ik gezorgd voor een extra batterij voor de camera en een extra setje opgeladen batterijen voor de flitser.

Tot dusver de directe relatie met de ‘hardware’ het is namelijk even belangrijk hoe de rest van de dag verloopt. Informeer bij de ceremoniemeester wat het dagschema is en onderzoek minimaal de volgende zaken.

-Waar wordt het bruidspaar opgehaald of haalt de bruidegom de bruid op.
-Wanneer is de plechtigheid en wanneer is er ruimte voor een foto sessie.
-Hoe is het vervoer geregeld, heb je zelf een auto of moet je met het bruidspaar meerijden.
-Doe je de foto sessie buiten of binnen, ga in beide gevallen op vooronderzoek uit waar het is.
-Als je buiten foto’s maakt stel je dan voor hoe het licht zal zijn op het tijdstip van de bruidsreportage. Dit helpt enorm als je bv. in een park wilt fotograferen, je weet vooraf in welke hoek van het park voldoende licht zal zijn.
-Als je binnen fotografeert onderzoek dan hoe het met het licht is gesteld.
-Kijk hoeveel licht er is en probeer in te schatten wat leuke hoekjes en posities zijn om foto’s te maken.

Hieronder zal ik kort beschrijven hoe deze bruiloft voor mij is verlopen.

Als vroeg was ik uit de veren en controleerde voor de laatste keer of de CF’ kaartjes goed leeg waren en of de batterijen allemaal waren opgeladen. Alle spullen heb ik in de tas gedaan en naar het huis van de bruidegom gegaan.

Omdat ik tegelijk chauffeur was het voor mij soms even heen en weer hollen maar het ging verder prima.

Bij het ophalen van de bruidegom heb ik een flink aantal foto’s gemaakt. Van het bruidspaar zelf en oa de rest van de familie. De familiefoto’s waren hiermee voor een groot deel al voor elkaar. Ik heb deze foto’ gemaakt met een relatief hoog diafragma (f6 – f12) en ingeflitst op deze manier was ik er zeker van dat alle personen die naast elkaar staan ook scherp op de foto stonden en voldoende belicht waren.

Daarna is naar het gemeentehuis gegaan. Dit was vrij complex omdat ik nog niet eerder hier was geweest. Het gemeentehuis had licht van 3 verschillende kanten. Buitenlicht, TL en gloeilamp licht en flitslicht. Hier heb ik gelijk gebruik gemaakt van de expodisk voor de witbalans. Ik heb geprobeerd om zo min mogelijk te flitsen maar tegelijk te zorgen voor korte sluitertijden. Hierdoor ben ik wat omhoog geklommen met de ISO om dit te kunnen waarborgen. De meest foto’s heb ik gemaakt met diafragma F5 bij 1/30e tm. 1/60e om veel ‘natuurlijk’ licht te vangen. Daarbij ingeflitst met de flitser op -1.5 om te zorgen voor licht waar ht altijd moeilijk is (oogkassen ed).

Veel foto’s gemaakt waarvan er vrij veel mislukt zijn. 1/30 is toch echt vaak te kort zeker als je wat inzoomt. Omdat ik zoveel foto’s had gemaakt had ik voldoende goed materiaal waardoor het prima gelukt is en ben ik uiteindelijk tevreden met wat ik daar heb gemaakt.

Na het gemeentehuis was de fotosessie gepland. Deze was in een kasteel. Ook hier was ik vooraf niet geweest maar het lukte goed. Geen kunstlicht behalve de flits.gewoon op gevoel de foto’s gemaakt en wel zo veel dat er ruimte was voor uitval vanwege onscherpte en domweg niet leuke foto’s.

Na de sessie naar de feestzaal voor de receptie, diner en feest. Ik was hier vooraf geweest en het was een groot donker hol. Ik heb hier echt concessies moeten doen en ben behoorlijk met de ISO omhooggegaan naar 640 – 800. Ook de flitser had ik teruggezet op -1 omdat ik op geen manier de hele ruimte verlicht zou krijgen. Ook hier weer de expodisk ingezet om de juiste witbalans te bepalen Het effect zou zijn geweest een enorm ingeflitst persoon met daarachter een zwart en donker gat. Op deze locatie heb ik de meeste foto’s gemaakt. Alle familie en vrienden heb ik geprobeerd vast te leggen, niet op een geposeerde manier maar gedurende de hele avond.

Nog wat losse tips

-Maak je foto’s in RAW zodat je achteraf kunt corrigeren
-Zorg voor voldoende CF kaartjes, ze kosten niet zo veel meer en het geeft flink wat rust als je lekker kunt blijven schieten. Je heb best veel uitval heb ik gemerkt. Ik heb ter illustratie 1050 foto’s gemaakt waarvan er uiteindelijk 250 zijn overgebleven om af te drukken.
-Stel je in op de tijd die nodig is voor de nabewerking. Van de foto’s
-Flits niet te hard maar flits wel. Beter een iets te licht en geflitst persoon (dat kun je corrigeren) dan een onscherp of bewogen persoon (daar kun je niets meer mee)
-Flits ook buiten
-Heb ik al gezegd om in RAW te fotograferen?
-Je kunt nog beter een externe flitser kopen dan een ander objectief. De kwaliteit die een beter objectief brengt is belangrijk maar een serie platgeflitste personen is al helemaal te bar.
-Doe een busje deo in je tas, het is soms hard werken :oops:
-Wees fotograaf en geen toeschouwer. Probeer vooraf te bedenken wat er gaat gebeuren en waar je moet staan bv. bij het binnenkomen / uitgaan van het gemeentehuis, aansnijden van de taart ed.
-Maak een paar extra foto’s van de bloemen en boeketten, die zijn vaak erg mooi en kleurrijk maar worden snel vergeten.
-Als je het kan, schiet op handmatig en kijk naar je histogram. Weet je niet wat handmatig is of wat een histogram je verteld werk dan op een voorinstelling van je camera. De trouwdag is geen experiment

Wat me het meeste is meegevallen ? Er is voldoende goed materiaal voor een goed trouwalbum.

Wat me het meeste is tegengevallen ? Het bedenken van leuke poses en houdingen. Als fotograaf moet je vertellen hoe je het wil hebben. Je zal dus eeen plannetje moeten hebben hoe je het bruidspaar wil hebben staan. Dat is mij tegengevallen. Hoewel ik technisch de boel goed begrijp is het creatieve een heikel punt

Tot zover mijn ervaring, ik hoop dat jullie er wat aan hebben.

Michael

ps. dit is een link naar wat online foto's van die dag, sommige zijn bewerkt en in zw geset. Voor de uiteindelijke reportage zijn alle foto's in kleur gebleven. link De foto's staan overigens in verkeerde volgorde over de 2 pagina's verspreid.
D50 met 18-55 in een Vanguard tasje en nog wat Nikon spul

A wiser fellow than myself once said "Sometimes you eat the bar and sometimes the bar, well, he eats you"

BUG322

Bericht door BUG322 » do feb 15 2007 10:07 pm

Mooie ervaring lijkt me dat om te doen
er zaten zeker een aantal goeie foto's tussen ook wat mindere

waarbij ik vond dat gezichten te veel in de schaduw zaten

een sterke vond ik die van bovenaf waarbij het bruidspaar in het midden van die cirkel tafeltjes zat.
Dat vond een heel sprekende foto.

Wat ik gezien heb en een goeie tip wat met een goeie zoom lens wel gaat lukken

Laat het paartje gewoon wat lopen en neem ongemerkt foto's zonder dat ze staan te poseren moet je wel een geschikt veldje hebben.

groetjes

BertvD

Bericht door BertvD » do feb 15 2007 10:58 pm

Als het paar een buitenlocatie heeft gekozen zorg dat er ook een binnenlocatie beschikbaar is. Het zal maar pijpestelen regenen.

GdP

Bericht door GdP » vr feb 16 2007 12:13 am

Michael een goed artikel.
Het zal velen tot nadenken stemmen.
Voor het maken van een samenhangende reportage komt nog heel wat kijken!
Met vr. gr
Gerrit

paulk

Bericht door paulk » vr feb 16 2007 12:36 am

Sorry, maar ik vind dit obv eigen professionele ervaring met bruids en andere reportages een veel te simplistiese en rooskleurige voorstelling van zaken, en daarmee een hele gevaarlijke 'handleiding' voor de beginner die denkt op basis hiervan iets op dit vakgebied te doen.

Laten we beginnen met de de hardware. Op stap gaan met maar 1 body en 1 flitser ? Absoluut onverantwoord, dingen gaat stuk, en altijd op het verkeerde moment. Je moet altijd een back up bij hebben, punt uit. En het werkt gewoon een stuk handiger met twee bodie's met verschillende lenzen (kaartje net vol of net te dichtbij of veraf)

Ook wordt geen melding gemaakt van de lenzen die noodzakelijk zijn voor de verschillende situaties waarin je terecht kan komen. Dus de lichtsterke, meestal vaste, brandpunten voor de kerk, de korte en midden, liefst ook lichsterke, zooms voor het reportage gedeelte in het stadshuis, de langere zoom voor de geposeerde foto's en de groothoek voor de reportage van de receptie.

Tuurlijk, je kan het met 1 zo'n beetje voor alles geschikte zoom doen, maar dan maak je hetzelfde soort foto's als die oom die ook een spiegelreflex heeft en ook een beetje fotografeert, en dat is toch niet de bedoeling (of was het alleen maar omdat je het gratis doet, of veel goedkoper als een 'echte' fotograaf?)

Als de fotograaf die de reportage moet maken heb je de verantwoording, met name tegenover het bruidspaar dat verwacht dat je deze voor hen onvergetelijke dag vastlegt, er zeker van te zijn dat je met DE foto's thuis komt (en verwacht iedereen het ook gewoon van je).

Dus leen het, of huur het, maar zorg ervoor dat je het bij je hebt, en reken de kosten gewoon door (zie bovenstaande opmerking over werken voor een beunprijsje, of misschien wel gratis)

Instellingen: is simpel, wijzig niet constant van alles (dus ga niet constant de kleurtemperatuur/belichtingsinstellingen/flitser veranderen) want achteraf blijkt maar al te vaak dat je op het verkeerde moment vergeten bent terug te gaan naar de vereisteinstelling.

En tape je knopjes en radertjes op je camera en flitser vast, in de hektiek blijken ook die dingen vaak net op het verkeerde moment verdraaid te zijn (en als je snel moet fotograferen werkt het echt niet als je voor elke foto eerst nog even de instellingen moet controleren of zelfs veranderen, dus die tape zit echt niet in de weg)

Overleg niet alleen met de ceremoniemeester over wat er op de dag zelf gebeurd. Doe dat met nadruk ook (ruim van tevoren) met het bruidspaar, om te weten wat zij willen (wat voor soort foto's willen ze, wat voor sfeer, maar ook praktische hoe moeten de foto's afgeleverd worden, wie verzocht de afwerking, wie maakt het album).

En dus ook van wie ze perse foto's willen (die broer die speciaal uit Canada is overgekomen, die tante op jaren die wellicht volgend jaar er niet meer is). Vergeet niet dat je herinneringen moet vastleggen waar als het goed is jaren later naar teruggekeken wordt en daar horen dat soort momenten bij.

' Waar wordt het bruidspaar opgehaald of haalt de bruidegom de bruid op'
Dit is verplichte kost, hoort standaard in de besprekingen met het bruidspaar en de cereminiemeester. Je hoort stomweg ruim van tevoren op die locatie's aanwezig te zijn om op het beslissende beginmoment klaar te staan. En zorg ervoor dat je het vaste en zeker ook het mobiele nummer van de ceremoniemeester hebt om op verrassingen in te kunnen spelen, op de dag zelf hebben het bruidspaar er abbsoluut geen hoofd naar om de hele tijd met de fotograaf te overleggen

'Wanneer is de plechtigheid en wanneer is er ruimte voor een foto sessie'
Ook dit dient vooraf al uitgesproken te zijn, en voor de geposeerde foto's (de 'fotosessie') moet gewoon tijd geeist worden (bruidsparen roepen vaak vooraf dat het niet hoeft en klagen vaak achteraf over het ontbreken ervan als ze niet gemaakt zijn, meer dan waarschijnlijk door vragen van mensen die het album achteraf zien en die foto's dan verwachten te zien)

'Hoe is het vervoer geregeld, heb je zelf een auto of moet je met het bruidspaar meerijden'
Vervoer moet je eisen, laat de ceremoniemeester er gewoon voor zorgen dat er een auto met chauffeur voor je is, of zorg voor een eigen auto met chauffeur). Meerijden met het bruidspaar is een aanfluiting, zeker ook omdat je dan stomweg bepaalde foto's mist omdat je in die auto zit (vertrek naar stadshuis, aankomst bij stadshuis, vetrek van stadshuis naar fotolocatie/receptielocatie)

'Doe je de foto sessie buiten of binnen, ga in beide gevallen op vooronderzoek uit waar het is'
Ook weer standaardkost. Maar zorg er ook voor dat je meerdere locatie's achter de hand hebt (tenzij je een prive-locatie hebt, maar dat gebeurd niet vaak), en dat je een binnenlocatie achter de hand hebt als je de foto's buiten wilt gaan maken. Hollandse lente's, zomers etc. zijn berucht onbetrouwbaar, ga er nooit van uit dat het over een paar weken op de bruiloftsdag vast wel mooi weer zal zijn zonder regen, storm of onverwachte kou. En openbare werken slaat vaak op de minst gewenste momenten toe.

En de bruid en bruidegom zijn geen modellen, en al gestressed genoeg om allerlei leuke houdinkjes aan te nemen of om zich daar in te laten zetten. Dus hou het natuurlijk en ontspannen, en houdt ondertussen je ogen wagewijd open om op momenten in te kunnen spellen die zich voordoen om naar een geposeerde opname toe te kunnen werken.

- Als je buiten foto’s maakt stel je dan voor hoe het licht zal zijn op het tijdstip van de bruidsreportage. Dit helpt enorm als je bv. in een park wilt fotograferen, je weet vooraf in welke hoek van het park voldoende licht zal zijn. -Als je binnen fotografeert onderzoek dan hoe het met het licht is gesteld. -Kijk hoeveel licht er is en probeer in te schatten wat leuke hoekjes en posities zijn om foto’s te maken. '

Allemaal standaardzaken die je ruim van te horen dient te hebben uitgezocht en waarvan je dient te beseffen dat het tegen de tijd van de bruiloft weleens heel anders uit kan zien (het tijdstip waarop je de geposeerde foto's had gedacht moet ineens van de ochtend naar eind van de middag verschoven worden ....). Je zult dus zelf je licht moet kunnen maken. Dus denk aan reflectieschermen voor de buitenopnames (en iemand die ze vast kan houden) verlengsnoeren of draadloze triggers voor je flitser(s) zodat je ook off camera kan flitsen (en dus niet alles platflitst)

En het allerbelangrijkste betreft de fotograaf, dus jezelf.

Pak een dergelijke klus alleen aan als je 200% vertrouwd ben met je apparatuur. En doe het alleen als je snel en onder druk kan werken (tekenen van het trouwboekje, eerste 'echte' kus van het echtpaar, aansnijden van de bruidstaar, allemaal zaken waarvan je niet kan vragen of ze dat nog een keer maar dan voor de foto kunnen doen)

Want terwijl jij misschien denkt dat je alleen wat fotootjes maakt kijkt iedereen naar jou want jij bent de 'FOTOGRAAF' en verwacht iedereen achteraf van jou dat jij DE foto's hebt gemaakt (en niet op het nivo van die oom die ook fotografeert)

Dus wees een 'bastard', eis je plaats op, durf op te treden, mensen (incl het bruispaar) neer te zetten en te dirigeren, en lastposten (die oom die ook fotografeert) weg te sturen als ze opdringerig over je schouder mee fotograferen om hun eigen herinnering vast te leggen (om achteraf te kunnen laten zien dat ze het net zo goed als 'de fotograaf' kunnen en ondertussen ongewenste afleiding bij het bruidspaar dat jij staat te fotograferen veroorzaken).

Als je achteraf kan laten zien dat je DE foto's hebt gemaakt wordt je alles vergeven.

Maar als je aardig bent geweest en het ziet er niet uit weet iedereen wel iets te vinden om je daar achteraf naast kritiek op de foto's mee af te branden.

Kortom, bruiloftfotografie is echt wel een specialisme waar je niet te lichtzinnig in moet stappen .....

BUG322

Bericht door BUG322 » vr feb 16 2007 2:23 am

Ik zou het zelfs afwijzen en als 2e fotograaf zou ik het wel doen.
Zoiets moet wel in een keer goed gebeuren.

Je zal toch idd wat backup apparatuur moeten hebben plus de ervaring van meerdere bruiloften om aan zoiets te beginnen.

groetjes

George Fennes
Clublid
Clublid
Berichten: 8091
Lid geworden op: za apr 01 2006 10:30 pm
Locatie: Ergens
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

Huwelijk

Bericht door George Fennes » vr feb 16 2007 8:37 am

Met de TWEE voorgaande posters ben ik het helemaal eens.

Als je al weinig ervaring hebt met fotografie, zou ik er als EERSTE fotograaf al zo wie zo niet aan willen beginnen.

Als het goed is gebeurd zo'n gelegenheid maar EEN keer in je leven.

Als fotograaf sta je onder spanning, iedereen kijkt naar je.

Je moet de boel regiseren, je moet onder druk kunnen werken enz.

Ik heb verschillende keren meegemaakt dat een goedbedoelde kennis de foto's nam.

Op het moment dat die goedbedoelde amateur bezig was, zag je al dat het niets werd.

Op verkeerde momenten de plaatjes maken, de crusiale momenten missen, verkeerd standpunt, niet durven lopen met de camera enz.

Ik heb het geluk gehad dat ik drie keer met een ervaren fotograaf ben meegeweest en same met hem plaatjes heb mogen schieten.

En zelfs dan is het als je er alleen voor staat een zenuwslopende aangelegenheid.

Gelukkig is alles wel op z'n pootjes terecht gekomen.

Maar toch als ik achteraf de reportages ziet, zeg ik dat had ik op dat moment anders moeten doen en zie allerlij onvolkomenheden.

Ik zou zeggen vraag een ervaren fotograaf (amateur) om als eerste fotograaf op te treden en zie het voor jezelf als een goede leerschool.

Maar als eerste fotograaf zou ik dat niet doen, als je het verpest kan je zeggen jammer, maar het zal altijd een schaduw over die dag blijven werpen.

Iets wat een mooie herinnering had moeten zijn, is er niet.

Groetjes George :D
Blijf het objectief bekijken

paparazzi

Bericht door paparazzi » vr feb 16 2007 9:10 am

'k Heb een keer 'n bruiloft gedaan voor vrienden. (Nog in 't analoge tijdperk) Ik was toen 2e fotograaf, dus geen stress.
Wat ik daarvan heb geleerd is dat ik inderdaad nooit zonder backup materiaal aan de slag zou durven als ik er alleen voor zou staan.
Dat ikzelf eigenlijk vrij relaxt ben en dat er zo ontzettend veel kansen zijn en er dus altijd leuke geslaagde foto's tussen zitten.
Dat de feestvierders die ene foto waarvan jij zelf denkt 'shit, die had goed moeten zijn' helemaal niet missen, omdat er genoeg vergelijkbaar materiaal voor handen is wat wel is gelukt.
Dat leken heel anders naar foto's kijken dan jijzelf en de dingen waar jijzelf eigenlijk niet helemaal tevreden over bent, vinden zij nog toppertjes.

Vorig jaar heb ik 'n keer een feest gefotografeerd in de Efteling. Geen huwelijk, maar wel 'n feest waarbij de gastvrouw graag 'n leuk totaaloverzicht van de dag wilde hebben. De gasten (ca. 30 personen waaronder veel kinderen) moesten er dus allemaal wel 'n keer opkomen. En dat in 'n pretpark waar iedereen door elkaar zou gaan lopen rennen. Het idee leek mij wel stressvol als fotograaf, maar uiteindelijk is dat heel goed meegevallen. Ze splitsen in 3 groepjes en ik ben een paar uur met elk groepje meegelopen. De selectie die ik uiteindelijk heb gemaakt is zeer veelzijdig en is goed in de smaak gevallen bij alle betrokkenen.

'k Zou 'n huwelijksreportage dus ook niet afslaan. Sterker nog: ik zou ze graag gaan doen!

George Fennes
Clublid
Clublid
Berichten: 8091
Lid geworden op: za apr 01 2006 10:30 pm
Locatie: Ergens
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

Bericht door George Fennes » vr feb 16 2007 10:08 am

Ja Paparazzi,
Nu spreek je alleen vanuit je eigen standpunt, maar je moet het ook bekijken vanuit het standpunt van het bruidspaar.
Het is hun dag, daar willen zij leuke herinneringen aan overhouden.
Mensen die niet veel doen met fotografie, hebben niet veel verstand ervan hoe een foto tot stand komt.
Als ze ergens een trouwalbum inkijken, willen ze ook zulke foto's hebben en denken dat het simpel is om die plaatjes te schieten.
Maar geef de mensen zelf eens een camera in de hand en zeg ze om dat zelfde plaatje te schieten, gegarandeerd dat 95% mislukt.
Je kan wel 100 fouten maken om één plaatje te doen mislukken, maar op één manier kan je net dat goede plaatje maken en dat vergeet men wel eens.
Als je als beginnende amateurfotograaf de gelegenheid krijgt om als TWEEDE fotograaf een trouwerij mee te draaien, zeg ik, altijd doen.
Maar als beginnende amateurfotograaf als EERSTE fotograaf te functioneren, zeg ik, dat kan je een bruidspaar echt niet aandoen, hoe graag ze het ook willen dat jij het doet.
Mochten ze er toch op staan, zeg dan duidelijk dat jij niet die prestatie neer kan zetten die een professionele fotograaf levert, dat jij maar amateur ben en er van alles mis kan gaan en dat jij daar geen enkele verantwoording voor kan nemen.
Als ze dat accepteren, kan jij niet anders dan je uiterste best doen en de tips op dit forum proberen toe te passen.
Veel succes.

Groetjes George :D
Blijf het objectief bekijken

paparazzi

Bericht door paparazzi » vr feb 16 2007 10:23 am

't Is misschien heel lullig voor de proff-fotograaf (die dik betaald moest worden als eerste fotograaf) maar men vond mijn foto's (van de amateur die het als vriendendienst voor niets deed) mooier. :D

Overigens zie ik heel vaak trouwalbums die echt niet geweldig zijn wat betreft creativiteit. Beetje amateuristisch knip en plakwerk om 't nog enigszins wat te doen lijken. 'k Denk vaak dat kan ik net zo goed, of beter!

Als beginner zou ik natuurlijk ook lang niet zoveel vragen voor 'n shoot als 'n gevestigde fotograaf.

George Fennes
Clublid
Clublid
Berichten: 8091
Lid geworden op: za apr 01 2006 10:30 pm
Locatie: Ergens
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

Bruiloft

Bericht door George Fennes » vr feb 16 2007 10:42 am

Paparazzi,

Hetzelfde heb ik meegemaakt, met een zoon van een dir. van Elzevier die trouwde.

Van het bedrijf had men een proffessionele fotograaf ingehuurd met een dure Rollei middenformaat camera.

Zelf hed ik de beschikking over een Canon F1 en een Zenza Bronica SQ-A

Het was mijn eerste reportage dus ik volgde die man op de voet, hij had vreselijk veel technische kennis, ook gezien zijn vak.

Maar werkte veel met allerlei gekleurde filters op zijn compendium.

Het resultaat was perfecte foto's technisch gezien, maar niet om aan te zien vanwege de vele effecten die hij gebruikt had.

Het gevolg was dat bijna al zijn foto's uit het album verwijderd werden en mijn foto's er voor in de plaats kwamen.

Op zich was ik daar best wel trots op.

Maar om te zeggen dat als ik alleen was, hetzelfde resultaat had bereikt, nee dat was op dat moment nog niet binnen mijn mogelijkheden.

Ik heb gewoon heel veel afgekeken en daar mijn voordeel mee gedaan.

En hetgeen je zegt Paparazi, dat men jouw foto's mooier vond, kan ik ook wel wat bij voorstellen.

De officiele fotograaf, moet alles regiseren en de foto's kunnen daardoor wat stijfjes worden omdat het bruidspaar met die fotograaf bezig is.

Jij daarentegen kan dan de ongedwongen kiekjes maken omdat men niet op jou let en dat zijn vaak net die plaatjes waar veel meer emotie in zit.

Zelf heb ik op de bruiloft van mijn zoon als fotograaf mogen functioneren omdat de vakfotograaf één week voor de bruiloft verstek liet gaan.

Best wel spannend, maar het resultaat mocht er dan ook wel wezen.

Groetjes George :D
Blijf het objectief bekijken

Gebruikersavatar
a90
Forumlid
Forumlid
Berichten: 4883
Lid geworden op: di nov 07 2006 10:20 pm
Locatie: Nieuw Vennep
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bericht door a90 » vr feb 16 2007 10:53 am

Beste Paul,

Allereerst dank voor jou bijdrage. Het maakt het verhaal des te completer. Laat ik voorop stellen dat ik het niet oneens ben met je argumenten, sterker ik onderstreep ze stuk voor stuk.

Nog even ter informatie. ik had 2 reserve body's bij me en 2 reserve flitsers. Even als jij vindt ik dergelijke spullen ontbeerbaar. Verder had ik de beschikking over 6 objectieven waarvan 3 lichtsterke prime's (heb er overigens maar 2 gebruikt uiteindelijk)

Verder heb ik een beschrijving gemaakt van de wijze waarop ik de dag heb voorbereid en heb uitgevoerd. Ik heb dan ook niet de pretentie om aan te nemen dat dit volledig dan wel de enige juiste wijze was.

Het was er mij om te doen om anderen een idee te geven wat erbij komt kijken bij een dag als deze.

Mocht je je in je wiek geschoten voelen omdat je een betaald professioneel fotograaf bent dan kan ik me daar wat bij voorstellen maar als stellen hebben besloten om geen betaalde fotograaf te vragen voor een (bruids) reportage dan maar liever een beetje voorbereiding voor de amateur fotograaf dan geen.

Verder ben ik alleen maar blij met alle input die er is binnen gekomen. Het maakt het verhaal lekker compleet. En het zal er waarschijnlijk zelfs in resulteren dat de echte amateurs er niet eens aan zouden willen beginnen.

Michael
D50 met 18-55 in een Vanguard tasje en nog wat Nikon spul

A wiser fellow than myself once said "Sometimes you eat the bar and sometimes the bar, well, he eats you"

paulk

Bericht door paulk » vr feb 16 2007 11:47 am

' Mocht je je in je wiek geschoten voelen omdat je een betaald professioneel fotograaf bent dan kan ik me daar wat bij voorstellen maar als stellen hebben besloten om geen betaalde fotograaf te vragen voor een (bruids) reportage dan maar liever een beetje voorbereiding voor de amateur fotograaf dan geen.'

Beste Michael

ik voel me zeer zeker op geen enkele manier in de wieken geschoten over het feit dat een 'amateur' fotograaf een bruiloftsreportage maakt en niet een 'professionele fotograaf'.

Bruilofsreportages zijn voor veel publieksfotografen de belangrijkste inkomensbron en daardoor ook een product dat vaak te lijden heeft van middelmatig, routinematig gemaakt, zeer standaard werk. Het is dus alleen maar goed als de 'professionele' fotografen scherp gehouden worden door 'amateurs' die net zo goed en soms zelfs beter werk leveren.

Wat me deed ertoe zette een bericht te posten, maar dat wil zeker niet zeggen dat ik boos of verontwaardigd was/ben, was de behoefte een aanvulling te geven vanuit een andere op iets meer ervaring gebaseerde invalshoek te geven, en zo de beginnende amateur die anders argeloos denkt dit er eventjes bij te doen voor grote problemen te behoeden.

Zoals in mijn eerdere reactie aangegeven vond ik je verslag iets te onvolledig mbt bepaalde absoluut noodzakelijke zaken en achtergrondinfo. Uit je reactie maak ik op dat je bepaalde zaken gelukkig toch wel had geregeld,maar verder niet vermeld, blij dat te horen.

Onze berichten tezamen vormen denk ik een mooi referentie verslag voor iemand die overweegt dit te gaan doen als hij een keertje door een kennis ervoor gevraagd wordt, kortom een goede wederzijdse aanvulling en ongedachte samenwerking.

George Fennes
Clublid
Clublid
Berichten: 8091
Lid geworden op: za apr 01 2006 10:30 pm
Locatie: Ergens
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

één

Bericht door George Fennes » vr feb 16 2007 11:51 am

Kijk en zo komen we tot één mooi groot resultaat.

Groetjes George :D
Blijf het objectief bekijken

pabusk

Bericht door pabusk » vr feb 16 2007 11:52 am

paparazzi schreef:'t Is misschien heel lullig voor de proff-fotograaf (die dik betaald moest worden als eerste fotograaf) maar men vond mijn foto's (van de amateur die het als vriendendienst voor niets deed) mooier. :D

Overigens zie ik heel vaak trouwalbums die echt niet geweldig zijn wat betreft creativiteit. Beetje amateuristisch knip en plakwerk om 't nog enigszins wat te doen lijken. 'k Denk vaak dat kan ik net zo goed, of beter!

Als beginner zou ik natuurlijk ook lang niet zoveel vragen voor 'n shoot als 'n gevestigde fotograaf.
Ik heb dit eerder gezien bij trouw rapportages. De "amateur" die daar foto's nam had i.d.d. mooiere foto's. Je moet er dan echter wel bij zien dat hij 3-4 minuten met 1 foto bezig was om alles goed op z'n plaats te krijgen. Betekend dus dat de poseer foto's mooi zijn en alle statische situaties prachtig in beeld zijn gebracht.

Er waren echter opvallend weinig foto's van de ad-hoc en dynamische situaties waar het vakmanschap van de prof boven kwam drijven (al viel die ook in mijn ogen een beetje tegen). Netto resultaat was echter wel dat de amateur inbreng schitterend was maar GEEN volledige rapportage kon vullen.

Het is, hoe je het ook went of keert, een vak ....

Groetjes
Paul
(een startend amateur ;-))

Plaats reactie

Terug naar “Vragen en tips over foto's en fotograferen”