flitsvraagje

Discussies over flitsers
Plaats reactie
diaan1979

flitsvraagje

Bericht door diaan1979 » za aug 21 2010 9:47 pm

Ik heb een D90 en een flitsset van Falcon eyes.
Nu heb ik een vraag als ik een wit achtergrond gebruik krijg ik vaak schaduw er in.
Nu is mijn ruimte niet echt zo heel groot.
instellingen heb ik op:

M 1/125
F11
ISO 200

of ik krijg wel zonder schaduw maar dan wordt de witte achtergrond grijs achtig

Wat doe ik fout?

Gebruikersavatar
weimaraner
Clublid
Clublid
Berichten: 2336
Lid geworden op: wo jul 22 2009 6:24 pm
Locatie: Alblasserwaard
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: flitsvraagje

Bericht door weimaraner » za aug 21 2010 11:59 pm

Met twee flitsers je achtergrond spierwit krijgen is moeilijk, want ik neem aan dat je de flitsers ook allebei gebruikt om je model te belichten. Als je de flitsers rechts en links naast de camera zet los je het schaduwprobleem wel grotendeels op maar een hele witte achtergrond krijgen zal niet meevallen. Je model zit nu eenmaal voor de achtergrond (en dus dichter bij het licht) en zal dus meer licht vangen - wil je een spierwitte achtergrond dan zul je er voor moeten zorgen dat er juist meer licht op je achtergrond valt.

Wat je kunt doen is 1 flitser voor de achtergrond gebruiken (die staat dus naast/achter het model gericht op de achtergrond) en een flitser voor de belichting van het model gebruiken (en dan kun je de schaduwkant eventueel oplichten met een reflector). Het kan dan (zelfs met een softbox) nog steeds moeilijk zijn om een egaal witte achtergrond te krijgen. Een andere manier is meer flitsers toevoegen - dit kunnen ook gewoon reportage flitsers zijn. En nog een manier is om de achtergrond wit te maken in een bewerkingsprogramma zoals Photoshop (Elements).

Ik heb ook twee Falcon Eyes flitsers maar gebruik die vaak in combinatie met Nikon speedlights. Helaas heb ik (in mijn beperkte woonkamer-studio) lang niet altijd genoeg ruimte om meer dan de twee FE flitsers neer te zetten. Dan ga ik dus ook met een bewerkingsprogramma aan de slag.

Hier staat een aardige (Engelstalige) tutorial over het witmaken van je achtergrond in PS: http://www.zarias.com/white-seamless-qu ... t-1-video/

En hier van dezelfde site/fotograaf tutorials over witte achtergronden in de studio: http://www.zarias.com/white-seamless-tu ... ear-space/

Gebruikersavatar
Riemke
Clublid
Clublid
Berichten: 3597
Lid geworden op: ma mar 12 2007 12:13 am
Locatie: Heerhugowaard
Contacteer:

Re: flitsvraagje

Bericht door Riemke » zo aug 22 2010 8:57 am

Als je een witte achtergrond niet belicht, wordt hij grijs. Om een witte achtergrond echt wit te krijgen moet je er dus licht op zetten. Het verschil in belichting tussen je model en je achtergrond is ongeveer 1 stop. Heb je, zoals in je voorbeeld f11 op je model gemeten, dan moet je de flitser die op de achtergrond staat uitmeten op f13.
In een kleine ruimte is het moeilijk om geen schaduw op de achtergrond te krijgen. Je model moet minstens 2 m naar voren staan. Te dicht tegen de achtergrond aan betekent schaduw.
Je zult dus toch gebruik moeten maken van een bewerkingsprogramma om de achtergrond echt wit te krijgen.
The single most important component of a camera is the twelve inches behind it.

diaan1979

Re: flitsvraagje

Bericht door diaan1979 » zo aug 22 2010 3:41 pm

Bedankt voor jullie reacties terug. mijn kamertje die ik tot nu toe heb is te klein om het model
meer dan 2 meter voor het doek te zetten.
Dus moet ik het via photoshop gaan doen dus

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: flitsvraagje

Bericht door Léon Obers » zo aug 22 2010 3:52 pm

weimaraner schreef:Een andere manier is meer flitsers toevoegen - dit kunnen ook gewoon reportage flitsers zijn.
Een relatief eenvoudige manier om de achtergrond bij te lichten. Omdat het verder niks anders uitlicht, is het beperkte lichtoppervlak van dergelijke flitsers ("puntlichtbron") geen probleem.

Een andere methode om je achtergrond makkelijk op te helderen is hier beschreven:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 49#p286649" onclick="window.open(this.href);return false;
Vriendelijke groet, Léon Obers

Plaats reactie

Terug naar “Flitsers”