Gitzo statief + kop

Discussies over statieven
palone

Gitzo statief + kop

Bericht door palone » vr okt 22 2010 10:22 am

Ik wil nu graag een statief gaan aaschaffen en heb eens op internet gekeken en gezocht. Nu is het me nog niet echt duidelijk welke kop zo zijn voordelen heeft tov van de andere. Ik wil ca 300-350 eur uitgeven.

Bij onderstaande website staat een Gitzo statief, met 3 verschillende koppen. Wat is nou het voordeel/nadeel wat betreft deze 3 koppen ? Wie kan het simpel uitleggen ?

website: http://www.cameranu.nl/artikel/44333/" onclick="window.open(this.href);return false;

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door J.Hoes » vr okt 22 2010 7:07 pm

Balhoofd: is snel in alle richtingen te verstellen plus panoramamogelijkheid. Zodra je verstelt, moet je alle richtingen opnieuw instellen. Compact van bouw.

Excentrisch balhoofd: zie balhoofd. In extremere omstandigheden, zoals middenkolom ondersteboven, kun je het cameraplateau zodanig instellen dat de camera naast de kolom komt en "normaal" rechtovereind staat. Gitzo adviseert deze met de Explorer statiefserie, waarmee je ook een kantelbare middenkolom hebt.

Videokop: te verstellen in één richting plus panoramamogelijkheid (tweewegkop). Is meer toegelegd op soepele verstelling van de videocamera.

De zwaardere balhoofden hebben een tweeknopsbediening voor de cameraverstelling: voorinstelling voor wrijving zodat camera plus lens niet direct omvallen als je verstelt, en een om vast te zetten. Het getoonde 1178M balhoofd heeft slechts één knop om alles (ook pano) te verstellen.

Niet getoond is een driewegkop, waarmee alle richtingen apart zijn in te stellen. Verstelling kun je dan ook per richting doen. Neemt meer tijd om in te stellen.

Keuze blijft persoonlijk. Ik kan niet direct harde zwart/wit argumenten bedenken ten voordele van balhoofd, tweewegkop, driewegkop. Ik heb balhoofd, excentrisch balhoofd en driewegkop. Gebruik ze alle drie, bij statische fotografie voorkeur voor driewegkop.

Groet Hans.

palone

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door palone » zo okt 24 2010 11:59 am

@Hans, bedankt voor je reaktie.

Ik heb nog wel een vraag. Waarom zou de GT2340L worden aangeboden met een kop die begint met de cijfers 11 (G1178M).
Ik heb ook gelezen dat een statief dat met 23 begint dat daar een kop bijhoort die ook begint met 23.

Dit is echter in de aanbieding niet het geval ? Enig idee of dit iets uitmaakt ?

Zou GT2340L icm met de Gitzo GH2750QR (Off-center ball head Serie 2) een beter combi zijn omdat beide uit de 2-serie zijn ?


gr.,

Patrick

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door J.Hoes » zo okt 24 2010 2:31 pm

Zo te zien bij Gitzo zit de 2340L niet meer in het courante leveringsprogramma. Het zou het ruimen van oude voorraad kunnen zijn. Niets mis mee, doe je voordeel.
Wat betreft gelijke nummerserie voor statief en kop: ik weet ook niet beter dan dat Gitzo adviseert om dit zo te doen. Wat ik me nog wel herinner is dat in hun vorige website ook geadviseerd werd om niet meer dan één nummerserie af te wijken in combinaties, dus een 1-serie kop op een 2-serie statief. Zo gezien zou de combi van Cameranu wel kunnen. Beperking blijft dan de draagkracht van de kop en daarmee de maximum focale lengte van een telelens.
Kijk ik naar de specs van eentje uit de nieuwe serie (1780QR), dan is die draagkracht meer dan verdubbeld. Je krijgt ook nog een "drieknopsbediening": een voor de panorama beweging, en de grote knop heeft een automatische slipstand. Je betaalt ook meer.

De excentrische kop 2750QR heeft wat meer vlees, heeft wat hogere draagkracht, en zou daarom meer bij een 2-serie statief passen.

Groet Hans.

palone

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door palone » wo nov 17 2010 3:04 pm

En dan nog een vraag, waarom zou ik voor Basalt kiezen ipv aluminium ?
Prijs is ongeveer gelijk, zit het verschil alleen in gewicht ?

- http://www.cameranu.nl/artikel/46663/Gi ... M_kop.html" onclick="window.open(this.href);return false;

- http://www.cameranu.nl/artikel/63244/Gi ... ie_1_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

gr.,

Patrick
Laatst gewijzigd door palone op wo nov 17 2010 6:27 pm, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
emdeklerk
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5075
Lid geworden op: zo feb 06 2005 9:00 pm
Locatie: Rijswijk

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door emdeklerk » wo nov 17 2010 3:46 pm

Basalte heeft een gunstiger eigen trillingsfrequentie.
Het dempt trillingen beter dan aluminium.

Althans volgens Gitzo zelve en vele gebruikers.
Ik heb zelf geen Gitzo, dus heb geen ervaring uit de eerste hand.

emdeklerk

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door J.Hoes » wo nov 17 2010 4:08 pm

De links verwijzen naar hetzelfde statief.
Bij mijn weten is model in basalt altijd duurder dan een overeenkomstig model in aluminium (restantpartij daargelaten). Basalt is een wat goedkoper alternatief voor koolstofvezel; je bespaart wat gewicht tov aluminium en wat op de prijs tov koolstofvezel. Geen idee hoeveel verbetering je krijgt mbt. stijfheid en trillingsdemping tov. aluminium.
Mijn enige statief in basalt is een monopoot serie 2. Gebruik 'm erg weinig.

Groet Hans.
Laatst gewijzigd door J.Hoes op wo nov 17 2010 10:43 pm, 1 keer totaal gewijzigd.

palone

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door palone » wo nov 17 2010 6:29 pm

J.Hoes schreef:De links verwijzen naar hetzelfde statief..

@ Hans: Ik heb inmiddels de link aangepast, dank je. Ben je wel tevreden over je statief ?

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door J.Hoes » wo nov 17 2010 11:28 pm

De twee aanbiedingen ontlopen elkaar niet zoveel in prijs. Je vergelijkt wel een basalt serie 1 statief met een aluminium serie 2 statief. Dat is wat lastig mbt de prestaties.

Over mijn statieven ben ik wel tevreden. Ik heb vanaf het begin voor Gitzo gekozen; doe ik zolang ik mij dat financieel kan permitteren. Ik ben ook nog niet tegen de grenzen van de statieven aangelopen, zoals bv. met lange telelenzen of kwetsbaarheid van een koolstofvezelstatief bij macro's in het kreupelhout in een bos. Ik weet ook wel dat een statief een gebruiksartikel is, maar in zo'n geval zou ik aluminium, evt hout (Berlebach) overwegen.

Je ziet, soms rare overwegingen en best lastige keuzes.
Ik heb me er wel mee verzoend dat ik niet beperkt blijf tot één statief voor alle toepassingen.

Dat heb ik ook gedaan met lenzen.
Aldus ontstaan verzamelingen.

Groet Hans.

palone

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door palone » do nov 18 2010 8:29 am

Dag Hans,

Het verschil tussen de 1 serie en de 2-serie is dat de 1 serie eigenlijk is gemaakt voor objectieven to ca 200 mm en de 2-serie is gemaakt voor objectieven tot ca 300 mm. Tenminste dat is wat ik terug kan vinden op verschillende sites. Ik gebruik nu alleen de 17-55 2.8. vandaar ook de keuze voor de 1-serie. Of daar
ooit in de toekomst nog een tele-objectief bij komt, dat zal vast wel, maar ook dan wil ik een 2.8 (80-200 of 70-200) en deze zou een prima combi zijn icm met de 1-serie. Die tele zal ik dan voornamelijk gebruiken voor sportfoto's. Meer dan 200 mm denk ik echt niet nodig te hebben en behalve dat denk ik dan een monopod dan beter zou zijn hiervoor.

Wat bedoel je precies met "kwetsbaarheid van een koolstofvezelstatief bij macro's in het kreupelhout in een bos.", en waarom zou je dan voor aluminium kiezen ?

De reden dat ik waarschijnlijk toch voor basalt kies is omdat het lichter is en op z'n minst dezelfde danwel een beter trillingsdemping heeft dan aluminium. Het
enige nadeel dat ik kan bedenken is het gewicht.

Ik hoor graag,

gr.,

Patrick

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door J.Hoes » do nov 18 2010 9:43 am

palone schreef:Dag Hans,

....
Wat bedoel je precies met "kwetsbaarheid van een koolstofvezelstatief bij macro's in het kreupelhout in een bos.", en waarom zou je dan voor aluminium kiezen ?....


Ik hoor graag,

gr.,

Patrick
Patrick,
Ik ben wel zuinig op mijn spulletjes. Koolstofvezel poten zijn wat gevoeliger voor mechanische beschadiging, bv door stenen, prikkeldraad, doornentakken ed. "Minder" dan aluminium kan ik niet gaan, doet dan het minste pijn.

Groet Hans.

palone

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door palone » di dec 28 2010 10:01 am

Iemand enig idee hoe je je kan registreren bij Gitzo om in aanmerking to komen voor de 5 jaar garantie ?
Ik kan op de site van Gitzo mij nergens registreren, behalve dan om me aan te melden voor een newsletter.

gr.,

Patrick

Gebruikersavatar
Roelof
Clublid
Clublid
Berichten: 5390
Lid geworden op: vr dec 29 2006 1:43 am
Locatie: Hoogeveen
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door Roelof » wo dec 29 2010 1:32 am

Ik vind dit: "Register here to be contacted as soon as our new Online Warranty Registration Area is available:", dat lijkt aan te geven dat die registratie nu nog even niet kan. Voor meer info: http://gitzo.com/service/warranty+info/ ... fo/3660936
Iedereen maakt fouten, zelfs ik.

Marcel66

Gitzo statief + kop

Bericht door Marcel66 » zo jan 30 2011 8:35 pm

Ik heb een vraag over welk ballhead voor mij geschikt is
de BH 55 van RRS of de Gitzo 2750QR off centre magnesium serie 2
Ik wil de Gitzo GT2541EX statief erbij hebben en de zwaarste combinatie voor de ballhead is mijn
D90 met een Nikon 80-200 f2.8 met de SB900 speedlight

De ballhead moet in portretstand kunnen werken met deze combinatie en naar beneden gericht om macro en water te kunnen fotograferen vanaf een brug bijv

Alvast bedankt voor de tips

De BH55 kost ongeveer 550,-- terwijl de Gitzo 2750QR de helft kost

mvrgr macel

Gebruikersavatar
Roelof
Clublid
Clublid
Berichten: 5390
Lid geworden op: vr dec 29 2006 1:43 am
Locatie: Hoogeveen
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Gitzo statief + kop

Bericht door Roelof » zo jan 30 2011 11:25 pm

Ik zou zondermeer de voorkeur geven aan de BH55 van RRS.
RRS koppen hebben een Arca Swiss type snelkoppelingsplaat, je hebt daarmee iets dat compatible is met alle uitbreidingsmogelijkheden van Arca Swiss, RRS, Wemberley, Kirk en nog een stel. Met alle mogelijkheden die dat biedt voor vervangende lensvoeten, L-platen, etc
Die extra mogelijkheden spreken je nu misschien nog niet zo aan, maar als je eenmaal een L-plaat op je camera hebt gehad dan wil je niet anders meer. Als je een boel in portretstand fotografeert dan moet je sowieso een een L-plaat kopen voor je camera, ongeacht de capaciteit van je kop, biedt dat meer stabiliteit en flexibiliteit dan je kop op de kant gooien om in portetstand te werken.
Iedereen maakt fouten, zelfs ik.

Plaats reactie

Terug naar “Statieven”