nikon vieuwnx2 voor lunix ubuntu?

Deze sectie is bedoeld voor discussies en vragen over hardware en software die niet direct met fotograferen te maken heeft.
Plaats reactie
nikkwaus

nikon vieuwnx2 voor lunix ubuntu?

Bericht door nikkwaus » za mar 17 2012 7:47 pm

weet iemand of er een programa is voor nikon viewnx2 die ik ook kan instaleren op mijn linux ubuntu (dat is een bestuurings systeem net als windows maar dan complteet ander)
wand ik schiet altijd in raw alleen mijn computer heeft er problemen mee laat ze heel klein en blokerig zien in gimp dat is tot nu toe eenigste programa.

Genster
Clublid
Clublid
Berichten: 4119
Lid geworden op: di apr 20 2010 5:05 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: nikon vieuwnx2 voor lunix ubuntu?

Bericht door Genster » za mar 17 2012 7:56 pm

Geen idee, maar werkt het niet met Wine?

Kroontje

Re: nikon vieuwnx2 voor lunix ubuntu?

Bericht door Kroontje » za mar 17 2012 8:57 pm

ViewNX is er niet voor Ubuntu.
Maar Ubuntu kan wel omgaan met RAW;)

Je moet wel de nodige progjes installeren, zodat Gimp er netjes mee om kan gaan.
Als je in de software lijst (onder beheer) kan je zoeken naar RAW, daar kun je ook een plugin voor Gimp vinden.
Daarnaast kun je ook Ufraw installeren. Met deze optie kun je ook de foto's verkleind zien staan in locaties.

Misschien heb je hier nog wat aan.
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... ux#p488737" onclick="window.open(this.href);return false;
Werkt goed..als je in de command line weet te werken.

Groet Kroontje

Plaats reactie

Terug naar “Computer hardware en software algemeen”