Monopod die zelf kan staan...

Discussies over statieven
Gebruikersavatar
Florina
Clublid
Clublid
Berichten: 457
Lid geworden op: do apr 01 2010 6:23 pm
Locatie: Flevoland
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Florina » do jan 24 2013 4:56 pm

Ik zit te denken om toch een statief aan te schaffen voor naast mijn rolstoel.

Het statief moet heel dicht bij kunnen en ik ben even aan het surfen geweest en zag monopods die
zelfstandig kunnen staan. Het gaat er dan vooral om dat met een normaal statief de poten niet onder rolstoel
kunnen en de lage poten van onderstaande monopod wel. (waarschijnlijk, ik ga toch dit toch wel proberen in winkel)

http://www.cameranu.nl/nl/statieven-en- ... 1185_7667/" onclick="window.open(this.href);return false;

Maar er zijn natuurlijk nog veel statieven en ik dacht, wie weet hebben jullie wel (andere) ideeën/adviezen etc.

Ik heb zeer weinig verstand van statieven, dus brand maar los :wink2:

Max zwaarte set is een D800 met 70-200 2.8 VR2.
http://www.petrazwier.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.levenmetflair.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

Kroontje

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Kroontje » do jan 24 2013 5:04 pm

Ik zou er geen camera op zetten en deze los te laten staan. Hij gaat zeker om ;)
Dus je moet hem blijven vast houden. Dan doet een gewone monopod ook lijkt mij.

Kroontje

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Léon Obers » do jan 24 2013 5:07 pm

Als steun is het wellicht wel handig als je het spul kunt blijven vasthouden, maar ik zou er mijn camera met zo'n uitklapbaar 3 pootjes onder bij een monopod toch niet aan willen vertrouwen om zelfstandig zo op te stellen.
Met een rolstoel is het wellicht beter om een klemsteun aan je rolstoel te monteren, en daar dan een monopod in te klemmen.
Zoiets als een hockeystick-klem wat mensen aan een fiets hebben langs de vork van het voorwiel om een hockeystick te vervoeren, maar dan in een wat zwaardere uitvoering.
Vriendelijke groet, Léon Obers

kibo
Forumlid
Forumlid
Berichten: 217
Lid geworden op: ma okt 13 2008 8:42 pm
Locatie: Zoetermeer
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door kibo » do jan 24 2013 5:13 pm

Het is inderdaad een extra steuntje maar zeker geen stabiel vrijstaand statief. Eventueel een flexibele beugel aan de rolstoel monteren met een balhoofd er op?

IAMsterdam
Forumlid
Forumlid
Berichten: 253
Lid geworden op: ma mei 09 2011 7:25 pm
Locatie: Amsterdam (duh)
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door IAMsterdam » za jan 26 2013 6:56 pm

kibo schreef:Het is inderdaad een extra steuntje maar zeker geen stabiel vrijstaand statief. Eventueel een flexibele beugel aan de rolstoel monteren met een balhoofd er op?
Als dat past is het volgens mij de beste variant. 2,5 jaar geleden kwam ik deze variant toevallig tegen. Het gaf de man in kwestie veel vrijheid om te concentreren op het maken van de mooiste foto. Zat mooi vast met een klem en zag er uitermate stabiel uit. Geen idee of het op maat is gemaakt maar het lijkt mij een zoektocht waard.

Foto staat op Flickr in vol formaat, dan kun je nog wat beter zien hoe het in elkaar zit (http://www.flickr.com/photos/co-axial/4 ... 885183184/" onclick="window.open(this.href);return false;)

Afbeelding
No need for a tripod by Co-Axial, on Flickr
Nikon D7000, D5000, Nikon AF-S 17-55mm F/2.8 G DX iF ED, Nikon AF-S 18-105mm F/3.5-5.6G VR ED DX, Nikon AF-S 70-300mm F/4.5-5.6G iF VR, Nikon AF-D 85mm F/1.8, Nikon AF-S 35mm F/1.8G DX, Sigma 150mm F2.8 EX APO DG HSM Macro, Nikon SB700, Nikon MD-B11
http://www.flickr.com/photos/co-axial/

kibo
Forumlid
Forumlid
Berichten: 217
Lid geworden op: ma okt 13 2008 8:42 pm
Locatie: Zoetermeer
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door kibo » za jan 26 2013 8:24 pm

Dat ziet er heel goed uit!
Twee bouwtekeningen gevonden op http://gehandicapten.startpagina.nl/pri ... e-rolstoel
In de hoop dat je iemand kent met twee rechterhanden......

Gebruikersavatar
Florina
Clublid
Clublid
Berichten: 457
Lid geworden op: do apr 01 2010 6:23 pm
Locatie: Flevoland
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Florina » za jan 26 2013 10:10 pm

Alvast bedankt voor alle reacties.
Erg leuk dat jullie een statief en bouwtekeningen hebben gevonden, maar het is nog iets ingewikkelder.
Ik zit namelijk niet in zo'n 'rechtop' rolstoel :wink2: maar maak gebruik van een ' lig ' rolstoel.
(dus ik zit niet echt, misschien kun je het enigszins zien op mijn avatar) dus ik moet nog iets anders verzinnen.
Maar dat wil niet zeggen dat ik met de info niets kan, het blijft toch improviseren.
Gelukkig heb ik wel iemand met 2 rechterhanden, mijn man :wink2:
Ik ga het nog eens goed bestuderen, nu wat laat :wink2:

Dat een monopod misschien ook met poot niet stabiel staat had ik niet zo snel aan gedacht, het is natuurlijk
maar een hulpstuk en geen volwaardig statief. Toch denk ik dat ik het daar wel in zoeken moet, een lage poot.
want die kan onder rolstoel en daardoor dichtbij staan.
Of een ander statief dat precies past op de plek waar ik deze wil, namelijk iets naast mij.

ik denk dat ik maar eens een winkel op moet zoeken met veel statieven en alle mogelijke statieven eens
naast rolstoel moet zetten en testen of ik er dan bij kan/ of nog via afstandsbediening kan werken.
En wat dan mist/problemen zijn en dat zelf erbij verzinnen...

Op mijn rolstoel een statief zoals hier ook een suggestie, hebben we ook al bekeken, maar wil eigenlijk ook niet. Nergens plek voor zoveel gewicht.

Maar alvast heel erg bedankt voor het meedenken, wordt vervolgd.
Ik laat jullie in ieder geval weten hoe het verder gaat qua ideeën etc
http://www.petrazwier.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.levenmetflair.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

kibo
Forumlid
Forumlid
Berichten: 217
Lid geworden op: ma okt 13 2008 8:42 pm
Locatie: Zoetermeer
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door kibo » za jan 26 2013 10:14 pm

Je ligstoel maakt het in ieder geval nog wat ingewikkelder, ik hoop dat je iets werkbaars kunt vinden.

John Jansen
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1244
Lid geworden op: zo jun 07 2009 6:51 pm
Locatie: Santa leaudrette
Ervaringsniveau: ****

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door John Jansen » za jan 26 2013 10:15 pm

Is het niet mogelijk om een autoraam statief aan te passen en te monteren op een van je arm leuningen? Ik weet dat je op de autoraam statieven ook weer adapters kunt monteren om daar de camera op te monteren,enig nadeel je moet zelf ook verdraaid stil zitten...

Gebruikersavatar
Frank Roelofs
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1161
Lid geworden op: wo dec 24 2008 10:29 pm
Locatie: Oss
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Frank Roelofs » za jan 26 2013 10:36 pm

Kijk anders eens op de site van Manfrotto. Die hebben allerlei clamps, arms, brackets & bars. Volgens mij moet daar iets mee samenstellen te zijn.

Succes.
Wat leuk Fuji spul (X-T1 | X-T3, 14, 23, 35 en 56 mm) en geen Nikon meer. Toch weer een Nikon D700 en een Fijifilm S5pro in gebruik genomen.

Gebruikersavatar
John'47
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2545
Lid geworden op: zo jun 12 2011 8:07 am
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door John'47 » za jan 26 2013 11:20 pm

Ik zou eerder aan de leverancier van je stoel denken en daar vragen welke opties er zijn
Op rolstoelen kunnen erg veel zaken aangepast en aangevuld worden


John
Nikon D810, Sony RX1R II. 

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Léon Obers » zo jan 27 2013 11:41 am

Frank R schreef:Kijk anders eens op de site van Manfrotto. Die hebben allerlei clamps, arms, brackets & bars. Volgens mij moet daar iets mee samenstellen te zijn.
Daar had ikzelf ook gekeken, maar kwam te weinig specifieke dingen tegen die je daar voor kunt inzetten, met het gewicht van een camera met (tele)lens. Diverse clamps en armpjes gebruik ikzelf al jaren, maar is meer bedoeld om er kleine hulpstukjes boven een studioset mee vast te zetten, of korte zijarmpjes voor een studiolamp. Ze zijn niet echt geschikt voor een camera.

Tevens op de website van Foba gekeken die ook diverse systeembuizen levert. Misschien een combinatie van het een met het ander. http://www.foba.ch/" onclick="window.open(this.href);return false;
De bouwtekeningen hier eerder in de draad naar verwezen lijken de onderdelen daarbij gebruikt een stuk beter in te zetten.

Wat ik specifiek "kant en klaar" voor rolstoel ben tegengekomen: http://www.broadenedhorizons.com/mountnmover.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Kijk wat verder naar beneden voor alle details.
Hier een apart stukje erover: http://rollingfstop.blogspot.nl/2008/12 ... raphy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Andere optie: http://www.broadenedhorizons.com/robo-arm-mount" onclick="window.open(this.href);return false;
Gemotoriseerd panorama + tilt: http://www.wheelchair-motorcycle.com/sw ... zed-camera" onclick="window.open(this.href);return false;

Zelfbouw: http://sites.duke.edu/atdesign/2012/10/ ... inoculars/" onclick="window.open(this.href);return false;

Meer opties om uit te zoeken (kijk bij diverse hits): https://www.google.nl/search?q=wheelcha ... 80&bih=651" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.google.nl/search?q=wheelcha ... 80&bih=651" onclick="window.open(this.href);return false;
Vriendelijke groet, Léon Obers

Gebruikersavatar
Florina
Clublid
Clublid
Berichten: 457
Lid geworden op: do apr 01 2010 6:23 pm
Locatie: Flevoland
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Florina » zo jan 27 2013 11:51 am

Ik snap er niets van, had ik een heel stuk geschreven als reactie en is het verdwenen :wink2:
Zeker in haast op verkeerd iets gedrukt.

Leon ik zie dat jij ook nog allerlei linken hebt, ik ga het eens bekijken.
Nu even geen tijd meer, maar kom erop terug.
http://www.petrazwier.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.levenmetflair.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
Florina
Clublid
Clublid
Berichten: 457
Lid geworden op: do apr 01 2010 6:23 pm
Locatie: Flevoland
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Florina » zo jan 27 2013 3:24 pm

Leon, ik heb al je links even snel bekeken en dat ziet er goed uit. Fantastisch wat je gevonden hebt.
Iets vanuit de zijkant is inderdaad een goede optie.

Nu moet ik ook een andere rolstoel in 2013, dus wie weet is het daarbij te combineren.
Mijn rolstoel zit al heel erg vol met diverse apparatuur en omdat ik lig is het allemaal al erg instabiel.
Toch zijn er wat links die zeker nader bestudeerd moeten worden :wink2:

De oplossing is te ingewikkeld om nu te zeggen, dat is het, maar ik ben erg blij met de suggesties.
Misschien is een op maat gemaakt iets wel beter als normaal statief maar waarschijnlijk ook een
stuk kostbaarder. Maar dat is de volgende fase...

Ik ga alle links opslaan en goed bestuderen en kijken wat evt mogelijk zou zijn.
Bedankt!
http://www.petrazwier.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.levenmetflair.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
Bak
Clublid
Clublid
Berichten: 512
Lid geworden op: zo mar 20 2011 4:26 pm
Locatie: Haarlem
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Monopod die zelf kan staan...

Bericht door Bak » zo jan 27 2013 4:30 pm

Kun je misschien tot die tijd iets met een microfoonstandaard? Die hebben vaak wel drie poten die onderaan zitten en dus onder je rolstoel passen. Wellicht niet zo stevig en stabiel als een echt statief, maar waarschijnlijk stabieler dan een monopod.
Ik denk dan aan zoiets http://www.bax-shop.nl/solo-/-recht-mic ... tails.html. Ze beschrijven hem met 3/8" schroefdraad, dan denk ik dat een statiefkop daar op moet passen. Misschien niet optimaal, maar mogelijk een uitkomst.

Plaats reactie

Terug naar “Statieven”