Vanavond probeerde ik zoals wel eens vaker, de -dit maal volle - maan vast te leggen.
In tegenstelling tot andere keren, was het volledig donker buiten en het contrast dus hoog. (vorige keren schemerde het)
Ik ben gewend om m.b.v liveview de maan exact met de hand scherp te stellen, maar tot mijn stomme verbazing werd de maan ver overbelicht weergegeven op de lcd.
Instellingen: Manual, 1/100, F11, ISO100, 200mm, spotmeting.
Draaien aan de een van de instellingen had geen effect, zelfs niet als liveview even verlaten werd. Diafragma was wel geknepen naar f11.
Het lijkt er op dat de D600 vanwege het "grote zwarte vlak met het lichte puntje", zelf een tijdelijke belichting kiest een deze weergeeft op de lcd.
Om de maan goed te belichten moet er t.o.v. een matrix meting flink onderbelicht worden, maar dit werkt dus niet.
Het lijkt wel de zon in beeld

Een workaround vond ik wel: als ik de LV op movie mode zette, bleek de helderheid van de lcd wel te beïnvloeden, zodat er toch scherpgesteld kan worden.
Dit kan toch niet te bedoeling zijn? (hoop ik)
Heeft iemand een betere oplossing, of moet ik er mee leren leven?
Alvast dank voor het meedenken.