Had vanmorgen de 17-55 op mijn D40 zitten (heb ik vaker als ik met twee camera's werk), eerst geen problemen, maar toen wilde hij plotseling niet meer inzoomen. Zat vast op 17 mm.
Lens eraf en weer op de camera gezet en nog niet. Als ik door de zoeker keek, zag ik in de hoek linksonder iets zitten. Ten einde raad (ik had geen tijd, had een rondvlucht van 15 minuten) lens in de tas gedrukt en 10,5 mm op de D40 gezet. Dan maar geen AF, vanuit een vligtuig is de grond toch oneindig.
Thuis aangekomen de 17-55 beetgepakt, los van de camera draaide de zoomring gewoon, lens op de D40 en de D200 geprobeerd en ook geen problemen ook in de hoek linksonder geen raar rechthoekig vormpje.
Op de foto's van vanmorgen zie ik niks in de hoek linksonder, maar ik weet niet of ik nog wel een foto heb gemaakt nadat ik niet meer kon zoomen.
Iemand een idee wat dat geweest kan zijn?
Zoom vast
- Roelof
- Clublid
- Berichten: 5390
- Lid geworden op: vr dec 29 2006 1:43 am
- Locatie: Hoogeveen
- Ervaringsniveau: ***
- Foto's bewerken toestaan: Ja
Ik zoek het eigenlijk eerder in de lens dan in de camera. per slot van rekening heeft de zoom niks met de camera te maken. AF deed het nog prima met de lens, al zat de zoom vast en de AF wordt aangestuurd door de camera.
En een streep over de contacten? De contacten zien er net zo uit als die van mijn andere camera's, natuurlijk kun je zien dat er wel eens een lens gewisseld is. Dat doe ik regelmatig, zelfs met de D40, maar niks bijzonders waarvan je zou zeggen dat het een beschadiging is.
En een streep over de contacten? De contacten zien er net zo uit als die van mijn andere camera's, natuurlijk kun je zien dat er wel eens een lens gewisseld is. Dat doe ik regelmatig, zelfs met de D40, maar niks bijzonders waarvan je zou zeggen dat het een beschadiging is.
Iedereen maakt fouten, zelfs ik.