Vraagje beeld in FS Image Viewer vs CNX2

Deze sectie is bedoeld voor discussies en vragen over hardware en software die niet direct met fotograferen te maken heeft.
Plaats reactie
Genster
Clublid
Clublid
Berichten: 4120
Lid geworden op: di apr 20 2010 5:05 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Vraagje beeld in FS Image Viewer vs CNX2

Bericht door Genster » za okt 19 2013 12:37 pm

Als ik een onbewerkte foto open met FastStone Image Viewer ziet deze er heel anders uit dan wanneer ik hem open in CNX2. Iemand een idee waar dit aan ligt?
Als voorbeeld (niet m'n beste foto, maar hier is het wel goed zichtbaar) eerst FastStone Image Viewer:

Afbeelding

En hieronder dezelfde foto vanuit FastStone Image Viewer geopend in CNX2;

Afbeelding

Gebruikersavatar
Cookie1397
Clublid
Clublid
Berichten: 4008
Lid geworden op: zo mar 04 2007 10:24 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Vraagje beeld in FS Image Viewer vs CNX2

Bericht door Cookie1397 » za okt 19 2013 2:20 pm

Dat is redelijk snel te verklaren, faststone viewer is op de eerste plaats een fotoviewer waarin een paar basiselementen zitten om een foto te bewerken en dat stelt eigenlijk niets voor. Ik gebruik het zelf uitsluitend als viewer en nergens anders voor. De raw converter is een standaard converter die niet alle camera instellingen van de nikon camera overneemt. Faststone moet namelijk ook die van Sony, Canon etc. in kunnen lezen. CNX2 is een converter alleen voor nikon camera's en leest alle instellingen dus ook de picture controls etc. die de andere converters niet kunnen lezen en is dus een betere presentatie van hoe het er in werkelijkheid uitzag
Nikon Z Z & de maskers

Genster
Clublid
Clublid
Berichten: 4120
Lid geworden op: di apr 20 2010 5:05 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Vraagje beeld in FS Image Viewer vs CNX2

Bericht door Genster » za okt 19 2013 3:00 pm

Bedankt Ed.

Gebruikersavatar
Sharkey
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1558
Lid geworden op: vr jan 28 2011 9:52 pm
Locatie: Gorcum
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Vraagje beeld in FS Image Viewer vs CNX2

Bericht door Sharkey » ma okt 21 2013 1:24 pm

Ed Schouten schreef:....CNX2 is een converter alleen voor nikon camera's en leest alle instellingen dus ook de picture controls etc. die de andere converters niet kunnen lezen en is dus een betere presentatie van hoe het er in werkelijkheid uitzag
Dat is natuurlijk niet waar!
CNX2 geeft geen "betere presentatie van hoe het er in werkelijkheid uitzag".
CNX2 geeft beter weer hoe je Nikon camera onder invloed van je instellingen, Pic.controls, D-lighting etc. zijn door jouw ingestelde werkelijkheid zag.
Simpel voorbeeld; verstel een Picture Control HUE en Saturation maar eens extreem, CNX2 laat dan echt geen betere prestatie zien hoe de werkelijkheid eruit zag
FSViewer zal juist de werkelijkheid het dichts benaderen aangezien die alleen de "originele" Nikon RAW data kan laat zien, zonder ingestelde fratsen. :wink2:
Arjan ( avi-foto.nl & Flickr[/size] )
"Je maakt, theoretisch, één of twee grootse foto's per jaar ... hoogtepunten ..." - Paul Huf

Plaats reactie

Terug naar “Computer hardware en software algemeen”