Hoe kan het zijn dat mijn Nikon D50 een foutmelding geeft met de Af 50mm 1.8 lens?
Bij alle andere F getallen anders dan F22 krijg ik de foutmelding FEE als ik die handmatig selecteer door met de hand aan de ring van de lens te draaien.
Zet ik de ring vast op F22 door middel van het schuifje kan ik overigens wel gewoon met de camera alle F getallen selecteren en wordt de foto gewoon gemaakt.
Zet ik de ring vast op b.v F1.8 of F5.6 geeft ie foutmelding FEE aan, ook als ik de camera op manual zet.
Wie geeft hier licht in de duisternis?
D50 en Af 50mm 1.8
Jip, heb het al zelf ontdekt daarnet. Puik lensje voor dat geld trouwens.hjanssen schreef:Je moet de lens vergrendelen in de f22 positie en dan het diafragma verstellen via de camera.
Zo'n boekje doen ze niet voor niets bij de camera.
Maar in het boekje van de camera staat dit echt niet beschreven hoor.
In de Nederlandse dus ook niet, ook in de handleiding van de lens staat het niet. Maar gelukkig hebben we dit forum noghjanssen schreef:IK heb net in de Engelse handleiding gekeken en het staat er inderdaad niet in, behalve dan de fout melding FEE op blz 123.
Ze gaan er dus vanuit dat een D50 bezitter alleen G-lenzen gebruikt, dus een foute veronderstelling blijkt.
