
Kan zoiet ook met een D300?

http://forums.dpreview.com/forums/read. ... e=29572597
Je monteert 'm op een onderstel dat met de sterrenbeweging meedraait.Guided on the Celestron CG-5 mount
Zoals ik zei dus, als je nevels erop wil krijg je overstraling van de sterren.M.Oorthuis schreef:Dat stacken heeft meer te maken, zodat je de sterren erop krijgt, maar ook de nevels etc. die hebben een veel langere exposure nodig.
De foto kan op het noordelijk halfrond gemaakt zijn tijdens winter dan heb je geen zon overdagTeun schreef:Mfoto 2008 schreef:Sommige belichtingstijden zijn 30 minuten of langer.
Zie deze link: http://www.robgendlerastropics.com//quote]
Best wel een leuk probeersel Marcel, zeker niet gemaakt met een meedraaiend statief?
Ook bedankt voor de link, hoe kun je de ruis zo minimaal mogelijk houden met zulke lange sluitertijden? Kun je een ruisreferentiefoto maken voor lange belichtingstijden?
Ik zie hier een foto op die site "Composite image, Total Exposure 18 Hours" dan kom je er niet met een accutje dan moet je toch echt een adapter hebben.![]()
Als je 18 uur belicht wordt het toch ook eens licht, dat moet je niet hebben neem ik aan. Is die foto alleen maar 's nachts gemaakt ofniet?
Door voor behoud van je sensor kun je beter geen (minuten)lange sluitertijden maken, daarom gebruik jij een coolpix?Mfoto 2008 schreef:De meeste astrofotografen gebruiken speciale camera's (sensoren) voor het maken van lange belichtingen. De sensor wordt hoe langer je belicht behoorlijk heet en moet dus gekoeld worden.