Ik ken die camera's niet...ML schreef:Speelt in dit verhaal ook niet mee dat een Dslr (meestal) standaard iets op onderbelichten staat. Juist door de filosofie dat geclipte hoge lichten niet meer 'terug te halen' zijn.
Om je RAW bestand dus GOED te belichten zul je de camera instelling op -iets- OVERbelichten (dus rechts ) moeten zetten.
Het kan hooguit zijn dat de meter niet goed is afgesteld of op een andere grijswaarde. Dat laatste verschilt wel eens per merk.
Probleem blijft dat een belichtingsmeter een dom ding is die alleen gereflecteerd licht meet en dus input van de fotograaf nodig heeft.
We hebben het nu over het optimaliseren van de belichting door gebruik te maken van het histogram, dus als de foto al is genomen met een DSLR (met een P&S met een live histogram kan je dit al doen voor de opname). Hou er echter wel rekening mee dat een niet gescheiden histogram het groene kanaal weergeeft. Als je een foute kleurbalans hebt ingesteld kan het (meestal) rode of blauwe kanaal aan het clippen zijn zonder dat je dat op het histogram ziet. Ook hier komt dus weer de kunde van de fotograaf om de hoek kijken.
- EDIT -
typos