Foto's verscherpen/afdrukken

Discussies over fotobewerking en archivering
Plaats reactie
davieson

Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door davieson » ma sep 28 2009 10:17 pm

Ik wil graag wat duidelijk hebben/leren m.b.t. een foto ''verscherpen'' en deze eventueel laten afdrukken. Laat ik ten eerst voorop stellen dat ik geen photoshop heb(wel in de nabije toekomst krijg), ik moet dus even uit de voeten zien te komen met unsharp mask wat geintegreerd zit in bordermaker, aangezien dit mijn enigste ''bewerkingsprog'' tot nu toe is :lol: . Ik verklein mijn foto's nu via bordermaker waar dus tevens USM inzit, dit zorgt toch net voor een verbetering vd foto als ik wat met de waarden speel.

vb; http://www.mxfotografie.nl/fotoalbums/f ... o_id=54680
Als ik deze foto gewoon in een vieuwer open op 100 % is deze niet zo scherp als 't verkleinde formaat waar een tikkie USM via bordermaker overheen is geweest. Kan ik deze foto ook zo scherp krijgen als ik deze op 100% bekijk/groot laat afdrukken, of zie ik dit verkeerd en heb je op 100% vieuw altijd een ander beeld en heb je dan weer te maken met de zogenaamde ''kijkafstand?''

Ik vraag me dit af, omdat als ik een foto zoals 't voorbeeld hierboven op 30x45(of groter/kleiner) wil laten afdrukken ik het graag zo scherp mogelijk wil hebben, en ik ben wel tevreden als ik de foto verklein via bordermaker en USM gebruik met 't resultaat. Kan ik dan 't beste via profotonet ''foto optimalisatie'' aanvinken om tot gewenst resultaat te komen, of zelf de foto verscherpt aanleveren(tot zover dit kan in bordermaker) in exact het aantal pixels/formaat? Maar ik begrijp ook als je een origineel bestand verscherpt je dit niet meer moet verkleinen omdat je anders vertekening of iets gaat krijgen, teveel contrast? Wie kan me hier een beetje over uitleggen over hoe en wat 't beste resultaat te bereiken om een foto zo mooi mogelijk afgedrukt te krijgen, want als ik de foto's verkleind heb, vind ik ze prettiger bekijken dan originele bestanden. Sorry als het allemaal vrij verwarrend neergezet is, maar ik krijg het er niet echt anders uit... :lol:

Gr,

Dave

Gebruikersavatar
Rob Smit
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1194
Lid geworden op: ma sep 14 2009 12:48 pm
Locatie: Omgeving Breda
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door Rob Smit » ma sep 28 2009 10:25 pm

Waarom niet gewoon een foto af laten drukken op bv 10x15, 18x24, 20x30 en 30x45?

Kost heel misschien een paar knaken, maar dan kun je zelf het verschil duidelijk zien.
Veel mensen kunnen hier tekst neerzetten, maar wat je zelf aanlevert en laat afdrukken kun je ook naast je digi bestand op de computer bekijken.

davieson

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door davieson » ma sep 28 2009 10:29 pm

Ja dat was ik sowieso binnenkort van plan.. Maar de mensen hier hebben al behoorlijk wat ervaring met deze dingen, vandaar de vragen alvorens straks 5 x te moeten bestellen omdat ik toch telkens ''net niet'' tevreden ben vanwege al mijn geklungel :)

Gebruikersavatar
rbfoto.nl
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5387
Lid geworden op: zo jul 08 2007 8:13 pm
Locatie: Harderwijk
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door rbfoto.nl » ma sep 28 2009 10:37 pm

Wat ik zelf altijd aanhoud qua scherptetest is de foto op 50% bekijken in Capture NX2 of Photoshop. Wat je dan ziet aan scherpte komt redelijk overeen met de werkelijke resultaten.
Groeten Ronald
Specialisatie: sportfotografie

Gebruikersavatar
soulpic
Forumlid
Forumlid
Berichten: 900
Lid geworden op: vr dec 21 2007 9:47 pm
Locatie: Belfeld
Contacteer:

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door soulpic » di sep 29 2009 7:40 pm

Ik zou niet eens bordermaker gebruiken voor het verscherpen van beelden.

Photoshop of Capture NX e.d, dat zijn de programma's om te verscherpen.
"Imagination is far more important than knowledge"

davieson

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door davieson » di sep 29 2009 7:53 pm

@ Soulpic

Bij gebrek aan wat anders zal ik wel even moeten. En Capture nx kan toch niet echt op tegen ps cs3 /cs4 of voldoet dit goed genoeg voor bewerkingen? Zit nogal prijs verschil in namelijk...

george013

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door george013 » di sep 29 2009 9:30 pm

Capture NX is een RAW-coverter. Photoshop is een beeldbewerkingsprogramma waar aan de voordeur CameraRaw als RAW-converter is geplaatst. Voor zover mijn ervaring van belang is, heeft Capture NX de voorkeur. Is minder agressief in verscherpen zoals ps. En het snelherstellen is heel produktief.
George

davieson

Re: Foto's verscherpen/afdrukken

Bericht door davieson » di sep 29 2009 10:20 pm

Nu ga ik heel vervelend doen , maar nu in lekentaal? Raw converter/camera raw enz.. Kan wel interessant ja knikken en net doen alsof ik het allemaal snap maar dat is nog niet het geval sorry :lol:

Ik lees/zie zo verschrikkelijk veel verschillende (adobe) progamma's en daar weer plug ins voor etc, dat ik echt door de bomen het bos niet meer zie ... ik wil graag een goed (foto bewerkings)progamma waar ik alle kanten mee op kan (incl zelf logo's ontwerpen/maken in de toekomst), en een goed prog. om mooie zw omzettingen te maken, is het ideale setje dan photoshop cs4 + silver efex pro?? (en euhm ik neem aan dat ps cs4 ook op een minder dure manier verkrijgbaar is?? of mag ik dit niet vragen, als iemand me hier via pb anders mee zou willen helpen, heel erg graag. Silver efex pro vind ik legaal nog betaalbaar, maar 1000 euro neerleggen voor ps cs4 :shock: )

Gr,

Dave

Plaats reactie

Terug naar “Fotobewerking en archivering”