[VERZAMEL] Op een oude fiets moet je het leren...

Discussies over fotografie met de Nikon F-series en compact camera's
Gebruikersavatar
SwederD70
Clublid
Clublid
Berichten: 1841
Lid geworden op: do dec 22 2005 12:02 pm
Locatie: Best
Ervaringsniveau: ****
Contacteer:

[VERZAMEL] Op een oude fiets moet je het leren...

Bericht door SwederD70 » wo apr 11 2007 10:02 pm

Voor de (nostalgie)freaks onder ons, op welke fiets hebben jullie het geleerd?!

Nadat ik de Kodak van mijn ouders versleten had (door het vele schieten was op den duur het doordraai mechanisme onherstelbaar vastgelopen).
Afbeelding

Kreeg ik voor mijn 14de verjaardag ergens in 1989 de Reveu (kleinbeeld compactcamera). Een camera van maar liefst 100 gulden toendertijd!
Afbeelding
Jee, voor het eerst film met een rolletje wat je zelf moet inleggen!! (de Kodak had een gesloten cassette) spannend! Phoeh, zelf een 35mm rolletje kopen van je zakgeld, vader’s vragen hoe je het in moet leggen…
Op de camera kon je grofweg de sluitertijd instellen afhankelijk van welke ISO waarde de film was. Ook of ie automatisch moest flitsen of niet….als de film vol was, handmatig de film terug in de cassette spoelen, en goed opletten dat ie er helemaal inzit voordat je de achterklep opent.
Maar goed, tientallen rolletjes naar tevredenheid mee volgeschoten en ding doet het nog steeds!

Maar ja, zo’n analoge spiegelreflex van je vader lonkt natuurlijk in die tijd helemaal als “je van het”.

Heel voorzichtig mee omgaan, “je zult het maar stuk maken”.
Met 3 lenzen, 35mm f/2.8, 50mm f/2, 135mm f/2.8….in het begin heb je dus 0,0 benul wat die lenstypes
inhouden en diafragma??? Wat doet da….? Scherptedieptecontroleknop???? Huh ik zie het beeld donker worden.
Afbeelding
Achteraf als je de foto’s ziet…heee waarom is 90% van deze foto wazig en een klein stukje scherp? Oja, toen had ik hem op 2.8 staan…
Alles handmatig instellen, diafragma, ISO, sluitertijd, scherpstellen

Blijft leuk…had het niet willen missen.
Tís dat de (betaalbare) digitale fotografie zijn intrede deed ergens in 2002 anders had ik een F80 aangeschaft….
Niet Ziet Jij Wat Zie Zie, Ik Ik

https://www.flickr.com/photos/roder16078/

SPIKE

Bericht door SPIKE » do apr 12 2007 2:10 pm

Leuk Topic Sweder, en vooral de glamor van de goede oude tijd.
Ik ben zoals de meeste begonnen met een AGFA CLACK,
Daarna een Solida Record, toentertijd nog geruild voor een kist vol met lego, nog een beetje spijt van.
Mijn eerste serieuze stap was met een ( ik meen) FED, volgens mij een Russische camera.
Korte tijd nog gefotografeerd met een Chinon. En een 6X6 camera Merk Hacoflex, van mijn vader gekregen, samen met een losse BEWI belichtings meter.
Toen kwam de tijd van de disco en de meiden, toen afgezakt naar de AGFAMATIC 2008 (rits rats toestel)
In de jaren 80, de hobby weer opgepakt, met een hagel nieuwe Olympus OM 10, compleet met zo’n sluitertijd blokje op de body. En een staafflitser, Sunpak 3600, voor die tijd een beest van een flitser.
En toen kwam de eerste AF camera op de markt, ik ben toen gezwicht voor dit systeem. Waarbij de AF net zo snel was als met de hand scherpstellen, dit was de Minolta 7000, nog steeds in mijn bezit. Mijn eerste digitale rampen camera was een Minolta Z1 daarna de Z2, en al korte tijd daarna een D70 gekocht. Deze hobby achtervolgt mij al vanaf mijn 8 ste levenjaar.
Één toestel ben ik vergeten te noemen, en wel de Camera Obscura, een kartonen rechthoekig doosje, aan de kopse kant, in het hart een gaatje gemaakt, met een naald, en in het doosje een fotogevoelig plaatje. Daarmee moesten wij op de Grafische school als opdracht een foto mee maken…uhhhhh geen succes.
Bijna al bovengenoemde camera nog in mijn bezit, ben nu op markplaats aan het zoeken voor een Olympus OM 10, om toe te voegen aan mijn verzameling camera’s.
Verleden jaar nog een Nikon F2A gekregen, maar deze heeft een val volgens mij niet overleefd, het zoekerhuis is beschadigd. In het 50mm 1.4 lensje huist volgens mij één of andere alg, ik durf deze niet op de D70 te klikken.
Mijn pronkstukken zijn, een oude Leica, en een oude houten balg camera, waarbij je een doek over je kop moet gooien, voorzien van een koperen lens, compleet met tas en van die houten ramen.

Gebruikersavatar
SwederD70
Clublid
Clublid
Berichten: 1841
Lid geworden op: do dec 22 2005 12:02 pm
Locatie: Best
Ervaringsniveau: ****
Contacteer:

Bericht door SwederD70 » do apr 12 2007 3:16 pm

Oja, mischien vergeten te vermelden, dit topic is natuurlijk ook bedoeld om mooie of aparte foto’s van je eigen oude spullen te posten….(foto’s gemaakt met je eigen apparatuur van je verleden)
Niet Ziet Jij Wat Zie Zie, Ik Ik

https://www.flickr.com/photos/roder16078/

Gebruikersavatar
Onno
Clublid
Clublid
Berichten: 3265
Lid geworden op: zo nov 14 2004 6:04 pm
Locatie: Houten
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door Onno » do apr 12 2007 3:19 pm


Gebruikersavatar
SwederD70
Clublid
Clublid
Berichten: 1841
Lid geworden op: do dec 22 2005 12:02 pm
Locatie: Best
Ervaringsniveau: ****
Contacteer:

Bericht door SwederD70 » do apr 12 2007 3:31 pm

Oke, verplaatsen maar....
:oops: (tja na 9 maanden tijd werd het wel weer tijd voor een nieuwe posting in dat topic)
Niet Ziet Jij Wat Zie Zie, Ik Ik

https://www.flickr.com/photos/roder16078/

GdP

Bericht door GdP » do apr 12 2007 4:10 pm

Mijn eerste camera was een Yashica Electro 35, maar de lens was niet ontspiegeld met als gevolg dat al mijn dia's last hadden van een groene zweem.
Dus op zoek naar een andere camera. Dat werd de Nikkormat FT. Een lens wisselen, dat was een ramp. Inmiddels helemaal vergeten hoe dat werkte. Zit soms nog wel eens met stomme verbazing naar dat ding te kijken, en heb inmiddels geen idee meer.
Toen de Nikkormat FTN uitkwam bleek het allemaal een stuk eenvoudiger te kunnen.

Gerrit

Gebruikersavatar
Cookie1397
Clublid
Clublid
Berichten: 4008
Lid geworden op: zo mar 04 2007 10:24 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bericht door Cookie1397 » do apr 12 2007 7:12 pm

Mijn allereertse camera was een Zenith, een verschrikkelijk log ding waarvan de diafragmaring pas sloot als je een foto maakte als je tenminste niet vergat om het diafragma in te stellen want dat kon je niet controleren. Later een practica, gevolgd door een olympus 1, 2, en 10 met een hele vracht lenzen tot en met een 500mm spiegel, flitsers (3) en het cokin filtersysteem. Darna de coolpix 5000 tot dat deze de geest gaf en nu dus de d40. De om 10 ligt nog steeds ergens
Nikon Z Z & de maskers

Gebruikersavatar
Brenzef
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1801
Lid geworden op: di nov 28 2006 12:05 pm
Locatie: ISS Spacestation
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bericht door Brenzef » do apr 12 2007 7:28 pm

gdepater schreef:Mijn eerste camera was een Yashica Electro 35, maar de lens was niet ontspiegeld met als gevolg dat al mijn dia's last hadden van een groene zweem.
Daar heb ik ook nog mee gewerkt....

Afbeelding

Jos
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1521
Lid geworden op: zo jul 24 2005 7:30 am
Locatie: Amersfoort
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door Jos » do apr 12 2007 9:03 pm

1. Praktica (type?) ging snel stuk
2. Chinon CM7
3. Chinon CP7
Chinons zijn simpel en onverwoestbaar (wou dat ik er nog een had). met Pentax K-bajonet en dus...

4. Pentax K1000
5. Pentax ME
6. Pentax ME Super
7. Pentax Program A

Overstap naar Nikon. Ik wilde wat professionelers:

8. F70 en FE
9. D70 en D50
10. Nikon D....?

Ik heb helaas geen afbeeldingen van mijn camera's.
Man sieht was man weiss - http://www.erfgoedfoto.nl

k.hendrik

Bericht door k.hendrik » vr apr 13 2007 11:22 pm

Box Tengor Zeiss Ikon 55/2(1965),
Lubitel2 6x6,
Ricoh singlex tls,
Nikon FM,
Medion 4.1,
Nikon Coolpix5000,
D200
heb alles nog, gelukkig; binnenkort plaatjes met info
vrgr

GdP

Bericht door GdP » za apr 14 2007 12:41 am

Brenzef schreef:
gdepater schreef:Mijn eerste camera was een Yashica Electro 35, maar de lens was niet ontspiegeld met als gevolg dat al mijn dia's last hadden van een groene zweem.
Daar heb ik ook nog mee gewerkt....
Hallo Brenzef,

Ik denk dat ik van de Yashica Electro 35 één van de eerste exemplaren heb gehad.
De lens kan best kloppen, want dat was naar toenmalige begrippen een forse lens. En ik denk dat ze deze lens in al die jaren dat deze camera geleverd werd die niet meer hebben verandert.
Mijn exemplaar had in ieder geval een lens die niet ontspiegeld was. En voor het maken van dia’s was deze lens dan ook ongeschikt.
Ik heb hem toen ingeruild voor de Nikon FT. Waar ik nog altijd spijt van heb. Camera’s zijn voorwerpen die koop je en die moet je beslist nooit meer verkopen! Want je krijgt er altijd spijt van. Zo werkt dat dan bij mij.
Zo heb ik een Rolleiflex twee-oog met een Planar 80mm f/2.8 verkocht. Als ik er aan denk....... :cry:
Blijkbaar moet je een aantal keren in je leven iets stoms doen. :oops:
Met vr. gr.,

Gerrit

k.hendrik

3 ouwe fietsen

Bericht door k.hendrik » za apr 14 2007 7:29 pm

Insert Image: [img]http://image%20path[/img]<a href="http://www.flickr.com/photos/77846450@N00/458878836/" title="Photo Sharing"><img src="http://farm1.static.flickr.com/183/458878836_30643e513e_o.jpg" width="1000" height="700" alt="het ouwe spul"></a>
de Box van Haijer & Mees in Groningen was een krijgertje van een zus(1965?), de Lubitel in 1967 ? de ricoh in 1970 ,let op het geel filter voor de Lubitel & de 100 % kunstlederen draagriem ! met de lubitel nog tot 1976 gewerkt; bijzondere rand onscherpte :wink: . belichtingsmeter was een Pallas en net iets nauwkeuriger dan de Ricoh.

leuke draad !
vrgr

AvanEijk

Bericht door AvanEijk » za apr 14 2007 9:46 pm

1. Olympus Trip
2. Olympus OM10
3. Olympus 101
4. Nikon F401S
5. Nikon FE
6. Nikon FM
7. Nikon F4S
8. Leica M6 TTL

Ergens tussenin heeft er nog een middenformaat Seagull gezeten... maar deze heb ik 1 keer uitgeleend en toen kapot teruggekregen.
Pfff wat was ik trots op mijn eerste Nikon.. de F401S...prachtig ik had een Nikon!

De meeste rolletjes zijn geschoten met de F4S, een geweldige camera!
Bovenstaande is nu allemaal verkocht of in "bruikleen" gegeven bij familie.

En toen kwamen de digitale camera's.....

mvg,

Bram

pabusk

Bericht door pabusk » ma apr 16 2007 8:45 pm

SPIKE schreef: Bijna al bovengenoemde camera nog in mijn bezit, ben nu op markplaats aan het zoeken voor een Olympus OM 10, om toe te voegen aan mijn verzameling camera’s..
Hoi Spike,

Niet te lang zoeken op marktplaats. Mijn vriendin heeft hier nog 2 OM10 bodies met lenzen en wat andere spullenboel liggen. Willen ze best voor een symbolisch bedragje vanaf. Dan weet ze in ieder geval dat het bij iemand terecht komt die er iets aan heeft.

Heb nog een PBtje geprobeerd maar om de een of de andere reden wil dat er maar niet uithestuurd worden.

Laat even weten of je interesse hebt.

Groetjes
Paul

mikemix

Bericht door mikemix » wo apr 18 2007 5:25 pm

Begonnen met een Canon AE, van mijn zelf zuur verdiende centen
met bollen rapen verdiend.
Erna Canon A1 met motor.
Bij mij gingen al die Canon sluiters "hoesten", gek werd ik er van.
Gauw overgestapt op Nikon.
F3hp met MD4 nieuw gekocht, die ik nog steeds heb.
Heeft heel wat van de wereld gezien, nooit geserviced, nog steeds
perfect werkend in nieuwstaat. (hoezo kwaliteit)
F4S, vind ik nog steeds de mooiste Nikon ooit.
F5, super qua mogelijkheden en kwaliteit.
D100, tja fijne digitale overall camera.
D200, dito.

Heb voor mijn werk met Sinar+Dicomed dig. achterwand gewerkt 6x7(fraai!)
en Hasselblad (heb ik helemaal niks mee, lenzen uitgezonderd).

Afbeelding
Laatst gewijzigd door mikemix op do apr 26 2007 12:15 pm, 3 keer totaal gewijzigd.

Plaats reactie

Terug naar “Analoog”