Het ligt aan CS4.
Ik open nu de NEF met ViewNX en de foto ziet er veel beter uit.
Zie pic die totaal onbewerkt is omgezet met ViewNX:
Deze met CS4 onbewerkt:

En toch zijn de foto's die je in eerste instantie plaatste echt niet gecalibreerd, het staat zelfs zo in de EXIF, dat is denk ik het enige, je hebt volgens mij de verkeerde kleurruimte gebruikt. De foto's die later zijn geplaatst zijn waarschijnlijk wel van het juiste profiel voorzien alleen is daar de Exif uit gehaalddcschuiling schreef:Staat zo ingesteld.
Geen verhogingen aan helderheid, contrast en verscherpingen.
Het is inderdaad een flink verschil. Ik ga dit weekend even uit zoeken. Je hoort het welstrangeartefact schreef:Wow das een verschil idd, geen idee, miss toch door cameraraw?? Ben benieuwd.
Het vervelende van Picasa is dat de Exif niet getoond wordt. Dus ik denk dat je exif bedoeld die Jac geplaatst heeft.a90 schreef:En toch zijn de foto's die je in eerste instantie plaatste echt niet gecalibreerd, het staat zelfs zo in de EXIF, dat is denk ik het enige, je hebt volgens mij de verkeerde kleurruimte gebruikt. De foto's die later zijn geplaatst zijn waarschijnlijk wel van het juiste profiel voorzien alleen is daar de Exif uit gehaalddcschuiling schreef:Staat zo ingesteld.
Geen verhogingen aan helderheid, contrast en verscherpingen.
Ach, ik moet ook doorgaans werken. Had hem nog kunnen vinden in mijn verzonden items. Normaal gooi ik die leeg. Maar het is inderdaad een flink verschil.JacTrum schreef:Ik zie dat je de originele foto toch hebt gevonden Daniel. Ik werkte gewoon vandaag (dat komt ook wel eens voor) dus ik zag je vraag te laat. Maar het is inderdaad een dramatisch verschil.
Ik kom vanmiddag met het antwoord. Kan het nu even niet doen (werk)ALE schreef:Mooi, kijk eens in Camera RAW en klik dan op 3e icoon van rechts (die met die camera). Daar kan je een profiel kiezen. Wat is daar ingesteld?
Groet,
ALE