n Nazareth staat natuurlijk een kerk over de plaats waar Jezus zou hebben gewoond. Die verblijven zijn vis de kerk te bekijken.
Moslims pesten daar nogal, met grote spandoeken die christenen van hun dwaling af moeten brengen om ze naar Mohammed te brengen.
Jac,
Het kost me moeite om hierop te reageren. Maar toch.
De staat Israel is een gedrochte ontstaan uit het anti-semitisme van de katholieke kerk in Europa. En een ander aspect was de economische ongelijkheid tussen de westerse joden en de plaatselijke bevolking die zelf geen eigenaar was van de grond waarop ze leefden. Die leefden , en vaak leven, nog in een feodaal stelsel.
Als je Israel wilt bekijken, moet je deze overwegingen ook meenemen.
Het zijn de katholieken die de joden van een dwaling beschuldigen, niet de moslims de christenen.
En ja, als je naar Yad Vashem gaat of naar Auschwitz, moet je niet vergeten dat dit allemaal dichterbij mogelijk is gemaakt als dat je vermoedt.
En niet vergeten dat daar ook mensen wonen die geen deel hebben uitgemaakt van de Europese geschiedenis.
Sorry, ik moest er even vanaf.
George