Beste forumleden,
Ik ga aankomend jaar op vakantie naar nieuw zeeland en het lijkt mij super om daar een mooie
Time lapse en foto's te maken van de sterrenhemel (melkweg). Nu zit ik alleen nog met een paar vragen.
Ik heb zelf de volgende uitrusting,
Nikon d90 + batterygrip
Nikon d300s (kan ik lenen)
Tokina 12/24 f4
Tamron 17/50 2.8
Nikon 50 1.8
Sigma 70/200 2.8 + 1.4 converter
Flitser sb600
Statief Omega carbon III
Wat is de beste lens om te gebruiken?
Diafragma f4 mogelijk of liever 2.8 om nog iets te kunnen knijpen? Mogelijk advies voor een andere lens, prime?
Sluitertijd?
Welke witbalans levert de mooiste kleuren?
Is het belangrijk om de iso waarde zo laag mogelijk te houden of heb je niet veel last van ruis als het om word gezet in filmformaat en vanaf welke waarde krijg je er echt zichtbaar last van?
Ik hoop dat iemand hier zelf ervaring mee heeft of weet hoe je dit het beste aan kan pakken mij hierbij kan helpen.
Mvg,
Bart
Time lapse sterrenhemel
-
- Forumlid
- Berichten: 29
- Lid geworden op: vr aug 05 2011 7:54 pm
-
- Forumlid
- Berichten: 2112
- Lid geworden op: di dec 07 2010 2:44 pm
- Locatie: Uttendorf (AT)
- Ervaringsniveau: *
Re: Time lapse sterrenhemel
Kijk eens naar dit topic:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... &hilit=iss" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... &hilit=iss" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Time lapse sterrenhemel
Hier staat geen nuttige info in. Als je Googled kom je een heleboel intressante sites tegen. Ik kan ze niet opnoemen, maar heb ze wel degelijk gezien.yzf1kr schreef:Kijk eens naar dit topic:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... &hilit=iss" onclick="window.open(this.href);return false;
Het is een leuk onderwerp. Hoe de oude waarnemers van de sterrenhemel, Grieken, Babyloniers, Azteken en nog veel meer, zonder fotografische vastlegging een wetmatigheid en voorspelbaarheid konden vastleggen.
George